10. března 2010 • 18:21

Jonesová: Vracela medaile, teď bude hrát WNBA

Autor:
Marion Jonesová
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalá nejlepší světová sprinterka Marion Jonesová se vrací do vrcholového sportu jako basketbalistka. Dopingová hříšnice podepsala smlouvu s týmem Tulsa Shock, který se před letošní sezonou přestěhoval z Detroitu.Čtyřiatřicetiletá Jonesová byla na vrcholu své atletické dráhy v roce 2000, kdy získala v Sydney pět olympijských medailí včetně tří zlatých. Všechny cenné kovy jí ale byly odebrány.

Nejprve dlouho zapírala jakékoli užívání dopingu, později se před federálním soudem přiznala. Za lhaní u vyšetřování si předloni musela odsedět ve vězení půl roku.

Před svou atletickou kariérou se basketbalu věnovala v univerzitním týmu Severní Karolíny, s kterým vyhrála mistrovský titul v roce 1994. Před sedmi lety byla draftována Phoenixem, zámořskou WNBA ale zkusí poprvé až letos.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze