Jonesová: Vracela medaile, teď bude hrát WNBA | iSport.cz
10. března 2010 • 18:21

Jonesová: Vracela medaile, teď bude hrát WNBA

Autor: ČTK
Marion Jonesová
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalá nejlepší světová sprinterka Marion Jonesová se vrací do vrcholového sportu jako basketbalistka. Dopingová hříšnice podepsala smlouvu s týmem Tulsa Shock, který se před letošní sezonou přestěhoval z Detroitu.Čtyřiatřicetiletá Jonesová byla na vrcholu své atletické dráhy v roce 2000, kdy získala v Sydney pět olympijských medailí včetně tří zlatých. Všechny cenné kovy jí ale byly odebrány.

Nejprve dlouho zapírala jakékoli užívání dopingu, později se před federálním soudem přiznala. Za lhaní u vyšetřování si předloni musela odsedět ve vězení půl roku.

Před svou atletickou kariérou se basketbalu věnovala v univerzitním týmu Severní Karolíny, s kterým vyhrála mistrovský titul v roce 1994. Před sedmi lety byla draftována Phoenixem, zámořskou WNBA ale zkusí poprvé až letos.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud