Basketbalista Wright (†34) byl zastřelen | iSport.cz
1. srpna 2010 • 14:30

Basketbalista Wright (†34) byl zastřelen

Autor: tbl
Vstoupit do diskuse
0
Bývalý vynikající basketbalista Lorenzen Wright byl zavražděn
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý basketbalista Lorenzen Wright byl zavražděn. Čtyřiatřicetiletý Wright byl nezvěstný od 19. července, ve středu našla policie jeho tělo na poli u Memphisu. Zdrcená rodina se teď ptá, zda opravdu musel zemřít. Basketbalista totiž stihnul vytočit číslo tísňové linky. Na jeho volání o pomoc ale nikdo nereagoval...Strach z nejhoršího měli Wrightovi blízcí už od začátku pátrání. Věděli, že v okamžiku svého zmizení měl u sebe větší částku peněz.

Policie celý případ podceňovala a dlouho tvrdila, že dostupné informace nenasvědčují tomu, že by se basketbalista stal obětí trestného činu.

Bývalý vynikající basketbalista Lorenzen Wright byl zavražděnBývalý vynikající basketbalista Lorenzen Wright byl zavražděnFoto ČTK
Po desetidenním pátrání ale policisté našli nedaleko Memphisu tělo zastřeleného muže. Pitva následně prokázala, že se opravdu jedná o Lorenzena Wrighta.

Nejsmutnější zjištění však mělo teprve přijít. O několik hodin později se na veřejnost dostala informace, že Wright v den svého zmizení vytočil číslo tísňové linky 911, brzy po spojení ale zavěsil a příslušné úřady tak volání ignorovaly. Přitom je možné, že kdyby se někdo pokusil telefon dohledat za pomoci triangulace signálu mobilních vysílačů tak, jak je to běžné i v České republice, otec šesti dětí mohl být ještě naživu.

Památku basketbalisty, který během své kariéry v NBA oblékl dres Los Angeles Clippers, Atlanty, Memphisu, Sacramenta a Clevelandu, si v sobotu připomněla i střední škola, kde získával první zkušenosti se soutěžním basketbalem. "Nikdy na něj nezapomeneme. Snil svůj sen a dokázal ho přeměnit v realitu," poznamenala Wrightova bývalá spolužačka Kim Smithová.

Témata:  sport, basketbal, wright, smrt, NBA
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud