Basketbalistky USK podlehly v Tarbes | iSport.cz
3. listopadu 2010 • 22:00

Basketbalistky USK podlehly v Tarbes

Autor: ČTK
Eva Vítečková prohře nezabránila
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Basketbalistky USK Praha prohrály i ve svém druhém vystoupení v letošní sezoně Evropské ligy. Po Salamance dnes podlehly francouzskému Tarbes na jeho hřišti 77:81.Stejně jako v prvním utkání tak nezvládly dramatickou koncovku, když ještě minut před koncem vedly. Nepomohly jim ani dobré výkony amerických opor DeLishy Milton-Jonesové a Lindsay Whalenové.

Vysokoškolačky v prvním zápase prohrály v Praze se Salamankou o jediný bod a domácí ztrátu potřebovaly vyvážit ziskem venku. Ve Francii tak na soupeřky vlétly a již po první čtvrtině vedly o šest bodů.

Stejně jako v prvním utkání se do problémů s fauly dostala kanonýrka Eva Vítečková, navíc se dnes nedařilo nejlepší střelkyni první zápasu Evanthiy Maltsiové.

Naopak soupeřkám se rozehrála pivotmanka Matičová a podporovala Dubljevičovou, která Francouzky táhla po celý zápas a zaznamenala 22 bodů. Obě se zasloužily o to, že Tarbes duel otočilo a ve třetí čtvrtině vedlo o šest bodů.USK se však stále drželo v kontaktu, k Milton-Jonesové se navíc přidala Tereza Pecková, která proměnila všechny tři své trojkové pokusy.

V dramatické čtvrté čtvrtině pak týmu přišla pomoci Vítečková, která od první čtvrtiny kvůli faulům seděla, a právě ona se mohla stát rozhodujícím faktorem, když devíti body poslala USK do vedení.

Ovšem závěr patřil domácím hráčkám, které proměňovaly trestné hody a využily toho, že v rozhodujících chvílích se USK nedařila střelba. Maltsiová sice mohla šest vteřin před koncem srovnat, ovšem ani svůj osmý pokus o trojku v utkání neproměnila.

Nejlepší střelkyní USK byla s osmnácti body Milton-Jonesová, rozehrávačka Whalenová přidala 12 bodů, 7 doskoků a 7 asistencí.Podle trenéra USK Lubora Blažka byla porážka nezasloužená, jelikož zápas výrazně ovlivnili rozhodčí.

"Soupeř rozhodně nebyl lepší. Nám se špatně bránilo, protože každý náš kontakt se soupeřem byl posouzen jako faul. V koncovce jsme dvakrát získali čistě míč, rozhodčí však vždy pískl faul a daroval soupeři trestné hody, které rozhodly," uvedl Blažek.

Dokonce ve třetí čtvrtině dostal hodně přísně technickou chybu. "Soupeřova hráčka dvakrát porušila pravidla a dala koš. Tak jsem rozčíleně povyskočil a sudí mi dal technickou. Přitom jsem vůbec nic neřekl. Ale co nadělám, rozhodčí jsou tabu. Ale i soupeř mi potvrdil, že to sudí dnes nezvládl," dodal Blažek.

Příští zápas sehraje USK za týden doma se Spartakem Moskva.

Tarbes - ZVVZ USK Praha 81:77 (17:23, 40:38, 62:60)


Nejvíce bodů: Dubljevičová 22, Jannaultová 14, Matičová 12, Cata-Chitigaová 11 - Milton-Jonesová 18, Whalenová 12, Vítečková a Pecková po 11.
Fauly: 16:22. Trestné hody: 25/19 - 15/11. Trojky: 2:4.

Témata:  sport, basketbal, usk
 

MS v ragby

 

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Program play-off Speciál k MS Pravidla a slovník pojmů

Články odjinud


Články odjinud