Ricco utíkal před komisaři | iSport.cz
22. července 2008 • 13:18

Ricco utíkal před komisaři

Autor: ČTK
Doping
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Brno - Olomouc: Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Italský cyklista Riccardo Ricco se snažil na Tour de France vyhnout dopingové kontrole.Podle šéfa francouzské antidopingové agentury Pierra Bordryho se vítěz dvou etap v letošním ročníku slavného závodu pokoušel utéct komisařů, kteří mu chtěli po čtvrté etapě odebrat vzorky. V Riccově krvi byla následně odhalena přítomnost zakázané látky EPO a jezdec byl z pelotonu vyloučen.

"Když viděl, že bude podroben zkoušen, začal utíkat. Ale komisaři ho chytili mezi dvěma auty," řekl dnes Bordry novinářům před startem šestnácté etapy Tour. "Řekli jsme mu, že pokud to byl pokus vyhnout se kontrole, budeme ho testovat každý den," dodal.

Ricco doping popírá na rozdíl od dalších hříšníků letošní Tour. K užití EPO se přiznal jeho krajan a bývalý stájový kolega Leonardo Piepoli, který přitom nebyl oficiálně usvědčen. "Dělal jsem přesně to samé jako Riccardo," prohlásil Piepoli.

K dopingu se údajně přiznal také Španěl Moises Duenas Nevado ze stáje Barloworld. Na EPO byl během Tour pozitivně testován také jeho krajan Manuel Beltrán z Liquigasu.

Témata:  sport, cyklistika, doping, ricco
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud