9. července 2011 • 11:40

Rychlobruslařka Pechsteinová byla na kole desátá

Autor:
Claudia Pechsteinová mává divákům před začátkem světového šampionátu rychlobruslařů
TOP VIDEA
Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pětinásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Claudia Pechsteinová skončila i při svém druhém závodě v dráhové cyklistice desátá. Devětatřicetiletá Němka zajela na národním šampionátu 500 metrů s pevným startem v čase 39,108 sekundy, téměř pět vteřin za vítěznou Miriam Welteovou, a pět soupeřek nechala za sebou. Desátá byla i v předchozí stíhačce na tři kilometry."Bavilo mě to, závody rozhodně nebyly jen nějakou kratochvílí," prohlásila na berlínském velodromu Pechsteinová, bývalá královna rychlobruslařských vytrvalostních disciplín, které jsou nyní doménou Martiny Sáblíkové. Ta se přes léto rovněž věnuje cyklistice, ale na silnici; na nedávném mistrovství republiky kralovala oběma závodům.

Pechsteinová se přes velodrom pokusila probojovat do německé reprezentace a na olympijské hry v Londýně, protože kvůli dopingovému nálezu nemohla startovat loni na ZOH ve Vancouveru. Tam její kamarádka Sáblíková vybojovala dvě zlata a jeden bronz.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze