16. července 2011 • 20:00

Zase tekla krev! Brutální Tour pokračuje

Autor:
TOP VIDEA
Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO – Spadnout na Tour de France, to je prostě smůla. Ale spadnout dvakrát jen pár chvilek po sobě? To už chce pořádnou dávku neštěstí. Na rozdávání ho právě po dvou takových nehodách měl během čtrnácté etapy Tour supersmolař Jens Voigt.Devětatřicetiletý Voigt nejprve okusil na vlastní kůži travnaté svahy čtrnácté etapy Tour. Vyjel z trati a kolemjedoucí se nestačili divit, co že se to na ně hrabe z houští, když se německý závodník z Leopard Treku vracel z neplánované zastávky.

O něco horší pak byl Voigtova nehoda o chvíli později, kdy cyklistického veterána čekal bolestivý pád v zatáčce. "Proč zrovna já," jako by říkalo jeho zoufalé gesto. Jenže zoufalství hned vystřídala frustrace. "Táhni," houknul naštvaný Voigt na kameramana, který celý pád zaznamenal.

VIDEO: To snad není možné! Druhý Voigtův pád během 14. etapy

360p 240p
To snad není možné! Voigt krátce po svém prvním pádu do trávy okusil i tvrdost silnice


Jedině snad velice škodolibou útěchou může pro Voigta být fakt, že nehoda sice jen jedna, ale o to nepříjemnější, se přihodila konkurentovi Laurensi ten Damovi ze stáje Rabobank.

Po vyjetí z asfaltu na trávu nizozemský jezdec předvedl nebezpečně vypadající salto vpřed a dopadl tváří přímo na zem. Není divu, že mu zdravotníci museli zastavovat silné krvácení z nosu.

Vzorem pro oba nešťastníky ze čtrnácté etapy však může být další Nizozemec Johnny Hoogerland. Ten po krvavém karambolu do ostnatého drátu v deváté etapě Tour de France směle pokračuje dál.

VIDEO: Krvavý pád nizozemského závodníka ten Dama
360p 240p
Krvavý pád nizozemského závodníka ten Dama ve čtrnácté etapě Tour de France

Dvakrát Mark Cavendish! Fanoušci v maskách britského cyklisty svého favorita podporují kuriozním způsobem
Dvakrát Mark Cavendish! Fanoušci v maskách britského cyklisty svého favorita podporují kuriozním způsobem

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, tour, video, voigt, ten, dam, de, france
 Klasická verze
Mobilní verze