9. července 2012 • 17:17

Lance Armstrong podal žalobu. Chce zastavit vyšetřování dopingu

Autor:
Lance Armstrong trvá na tom, že je nevinný
TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý cyklista Lance Armstrong dnes u federálního soudu podal podle očekávání žalobu, která má zastavit vyšetřování Americké antidopingové agentury (USADA). Ta formálně obvinila sedminásobného vítěze Tour de France, že si během kariéry pomáhal užíváním nepovolených látek. Armstrongovi kvůli tomu hrozí, že by mohl o tituly z Tour přijít.Očekávaný Armstrongův krok se opírá především o tvrzení, že USADA porušuje ústavní právo sportovců na spravedlivý proces a navíc nemá pro tento případ kompetence.

Výkonný šéf agentury Travis Tygart je v žalobě obviněn z osobní msty vůči jezdci.

Armstrong se snaží uchránit své jméno jednoho z velikánů cyklistické historie a chce zabránit, aby se USADA zabývala jeho případem a rozhodovat o sankcích proti němu.

Čtyřicetiletý Američan trvá na tom, že je nevinný. A to i přesto, že v jeho neprospěch vypovídali podle nizozemského deníku De Telegraaf v uplynulých dnech jeho krajané a bývalí kolegové z týmu US Postal George Hincapie, David Zabriskie, Christian Vande Velde, Levi Leipheimer či Jonathan Vaughters.

"Proces vedený proti Lanceovi není fér a jeho cílem není zjistit pravdu," uvádí se v žalobě, kterou připravil Armstrongův právník Robert Luskin.

USADA v červnu obvinila Armstronga, jeho bývalého týmového šéfa Johana Bruyneela, lékaře a další členy stáje z dlouholetého užívání a obchodu se zakázanými látkami. Rekordman v počtu vítězství na Tour všechna nařčení odmítl. Jeho hlavním argumentem je, že nikdy neměl pozitivní dopingový test.

Antidopingová agentura uvedla, že proti Armstrongovi bude vypovídat více než deset svědků. Vedle nyní známé pětice by mělo jít i o jeho další kolegy Floyda Landise a Tylera Hamiltona, kteří už o dopingu v US Postal hovořili dříve.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze