23. srpna 2015 • 21:40

ZKRAT Nibaliho na Vueltě. Chytnul se auta a ujel soupeřům

Autor: ,
Vincenzo Nibali předvedl na Vueltě těžko pochopitelný zkrat
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak takový zkrat se hned tak nevidí. Italský cyklista Vincenzo Nibali z Astany byl diskvalifikován z Vuelty kvůli tomu, že se v dnešní druhé etapě držel týmového vozidla. Podívejte se na VIDEO.Z boje o prvenství na letošní Vueltě vypadl Ital Nibali, vítěz všech tří Grand Tours. Šampion z Vuelty 2010 byl vyřazen ze závodu poté, co televizní záznamy ukázaly, že se příliš dlouho držel týmového vozidla Astany, jež ho zvýšenou rychlostí odvezlo od jeho kolegů ve skupině.

VIDEO: Podívejte se na podvod hvězdy cyklistiky

Nibali se totiž jako jeden z mnoha zapletl do hromadného pádu, který zhruba 30 km před cílem rozdělil peloton, a snažil se dotáhnout zpět. To se mu sice i díky nedovolené pomoci auta podařilo, ale v závěrečném stoupání nabral půldruhaminutovou ztrátu a byl klasifikován na 31. místě.

Několik hodin po skončení etapy byl ze závodu vyřazen, stejně jako sportovní ředitel Astany Alexandre Shefer. "Ten film to ukazuje velmi jasně. Nibali se držel vozu 100 metrů. Bylo to hodně těžké rozhodnutí, ale jiný trest pro jezdce následovat nemohl," uvedl šéf rozhodčích Bruno Valčič.

Při hromadné nehodě závod skončil pro zraněné Australana Davida Tannera a Poláka Przemyslawa Niemiece.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze