23. srpna 2015 • 18:13

První individuální etapu cyklistické Vuelty vyhrál Kolumbijec Chaves

Autor: ,
Chaves se mohl radovat z vítězství (archivní foto)
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úvodní individuální etapu Vuelty vyhrál po nástupu v závěrečném stoupání kolumbijský cyklista Esteban Chaves. Pětadvacetiletý člen stáje Orica se stal prvním skutečným lídrem závodu, neboť sobotní časovka družstev se kvůli obavám o bezpečnost počítala pouze do hodnocení týmů.Chaves byl v posledních kilometrech nejaktivnějším jezdcem a v závěru 158,7 km dlouhé etapy porazil v Caminito del Rey o několik metrů Nizozemce Toma Dumoulina. Třetí skončil s devítisekundovým odstupem Ir Nicolas Roche.

Hned v druhý den Vuelty o sobě dali vědět cyklisté, s nimiž se počítá na celkové vítězství. Šestý skončil Kolumbijec Nairo Quintana, jenž získal čtyři sekundy na svého jediného přemožitele z letošní Tour de France Chrise Froomea z Británie. V kontaktu s Froomem dojel domácí favorit Alejandro Valverde.

Naopak ztratil další spolufavorit Vincenzo Nibali z Itálie, jenž se jako jeden z mnoha zapletl do hromadného pádu, který zhruba 30 km před cílem rozdělil peloton. Nejhůř při něm dopadli Australan David Tanner a Polák Przemyslaw Niemiec, pro které se zraněními závod skončil.

Cyklistický závod Vuelta - 2. etapa (158,7 km):

1. Chaves (Kol./Orica) 3:57:25, 2. Dumoulin (Niz./Giant) -1, 3. Roche (Ir./Sky) -9, 4. Martin (Ir./Cannondale) -14, 5. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 6. Quintana (Kol./Movistar) oba -26, 7. Froome (Brit./Sky) -30, 8. Valverde (Šp./Movistar), 9. Moreno (Šp./Kaťuša) oba -31, 10. Aru (It./Astana) -37.

Průběžné pořadí:

1. Chaves 3:57:15, 2. Dumoulin -5, 3. Roche -15, 4. Martin -24, 5. Rodríguez, 6. Quintana oba -36, 7. Froome -40, 8. Valverde, 9. Moreno oba -41, 10. Aru -47.

Témata:  sport, cyklistika, vuelta
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze