2. září 2015 • 21:30

NOMINACE na MS: König jen náhradník, tým potáhne Štybar a Kreuziger

Autor:
Leopold König bude na MS v cyklistice pouze v roli jednoho ze tří náhradníků
TOP VIDEA
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester 15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar jako největší hvězdy a s nimi Jan Bárta, Petr Vakoč, Jiří Polnický a Karel Hník tvoří nominaci pro hlavní závod na mistrovství světa v silniční cyklistice v druhé polovině září v Richmondu. Pouze v roli jednoho ze tří náhradníků figuruje v týmu šestý muž z Tour de France Leopold König, který bude podle informací z Českého svazu cyklistiky po náročné sezoně a startech na Tour a Giru d'Italia připraven případně jen zaskočit v případě indispozice některého z kolegů.Bárta a Vakoč pojedou také časovku, stejný program absolvuje v USA rovněž Martina Sáblíková. Rychlobruslařskou hvězdu doplní v závodě s hromadným startem Zuzana Neckářová.

S juniory a jezdci do 23 let bude výpravu tvořit 16 sportovců. "Spolu s osmi členy doprovodného týmu je to historicky nejvyšší (česká) účast," uvedl svazový prezident Marián Štetina v tiskové zprávě. V kategorii elite může český tým nasadit oproti minulému šampionátu dvojnásobný počet cyklistů díky desátému místu v pořadí zemí ve WorldTour.

Světový šampionát se v Richmondu uskuteční od 19. do 27. září.

Nominace:

Muži - elite:

Silniční závod: Jan Bárta, Petr Vakoč, Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, Jiří Polnický, Karel Hník
Časovka: Jan Bárta, Petr Vakoč.

Do 23 let:

Silniční závod: Josef Černý, Michal Schlegel, František Sisr, Daniel Turek.
Časovka: Josef Černý, Michal Schlegel

Junioři:

Silniční závod: Jakub Otruba, Michal Brázda (kandidáti na zbylé místo: Josef Sirůček, Martin Spudil, Lukáš Kunt, Jiří Šorm)
Časovka: Jakub Otruba.

Ženy - elite:

Silniční závod: Martina Sáblíková, Zuzana Neckářová.
Časovka: Martina Sáblíková.

Juniorky:

Silniční závod: Nikola Nosková
Časovka: Nikola Nosková.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze