23. srpna 2016 • 18:07

Debutant ujel v úniku i Štybarovi a slaví triumf, Vueltu vede Atapuma

Autor:
Lilian Calmejane se při svém prvním startu na Vueltě dočkal etapového triumfu
TOP VIDEA
Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz
RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtvrtou etapu Vuelty vyhrál debutant na Grand Tour Lilian Calmejane z Francie a zaznamenal první vítězství v profesionální kariéře. Český cyklista Zdeněk Štybar dojel po úniku šestnáctý, Leopold König ve skupině favoritů šestadvacátý. Novým lídrem je Kolumbijec Darwin Atapuma.Třiadvacetiletý Calmejane byl členem dvacetičlenné skupiny uprchlíků, do níž patřil i Štybar a jež si vypracovala více než pětiminutový náskok na peloton. Člen týmu Direct Energie se odpoutal od kolegů z úniku v závěrečném stoupání, v kterém se skupina roztrhala.

"Etapu jsem vyhrát chtěl, ale je neskutečné, že se mi to povedlo už ve čtvrté. Všechno ostatní už bude navíc," uvedl Calmejane. "Nejsem nijak skvělý vrchař, ale když trvá stoupání od deseti do třiceti minut, je to celkem v pohodě."

Atapuma dojel po 163,5 km druhý ve dvojici s Američanem Benjaminem Kingem s odstupem 15 sekund na vítěze. Štybar zaostal o 1:35 minuty. 

"Poslední kopec byl na mě až moc těžký, ale stejně jsem se chtěl o něco pokusit, protože jsem nechtěl jet o páté nebo šesté místo. Někdy je nejlepší obrana útok. Dnes to nevyšlo, ale zbývá ještě spousta etap," uvedl Štybar.

König dokončil etapu společně s lídrem svého týmu Sky Chrisem Froomem, Španělem Albertem Contadorem či Kolumbijcem Nairem Quintanou se ztrátou 2:06. Český vrchař si díky tomu udržel osmé místo v průběžném pořadí se ztrátou 1:13 na Atapumu. Nový držitel červeného trikotu vede o 29 sekund před Španělem Alejandrem Valverdem, vítěz Tour de France Froome je třetí o další čtyři sekundy zpět.

"Červený dres je pro mě splněný sen. Pokusíme se ho držet tak dlouho, jak jen to půjde," řekl Apatuma. Ve středu by měla jeho pozice být podle papírových předpokladů v bezpečí, peloton čeká relativně rovinatá etapa o délce 171,3 km z Viveira do Luga.

Cyklistický závod Vuelta - 4. etapa Betanzos - San Andrés de Teixido (163,5 km):
1. Calmejane (Fr./Direct Energie) 4:05:19, 2. Atapuma (Kol./BMC), 3. King (USA/Cannondale) oba -15, 4. Zejc (Kaz./Astana) -19, 5. Haas (Austr./Dimension Data) -23, 6. Battaglin (It./LottoNL) -24, 7. Rolland (Fr./Cannondale) -33, 8. Haga (USA/Giant) -37, 9. Roson (Šp./Caja Rural) -40, 10. Benedetti (It./BORA) -42, ...16. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -1:35, 26.König (ČR/Sky) -2:06.

Průběžné pořadí:
1. Atapuma 13:23:10, 2. Valverde (Šp./Movistar) -29, 3. Froome (Brit./Sky) -33, 4. Chaves (Kol./Orica), 5. Quintana (Kol./Movistar) oba -39, 6. S. Sánchez (Šp./BMC) -1:08, 7. Fernández (Šp./Movistar) -1:11, 8. König -1:13, 9. Kennaugh (Brit./Sky) -1:15, 10. Brambilla (It./Etixx-Quick-Step) -1:23, ...67. Štybar -12:08.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze