8. října 2016 • 23:46

Smolař König na MS myslel vysoko, ale onemocněl a v Kataru nepojede

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cyklista Leopold König se kvůli nemoci nezúčastní mistrovství světa silničářů v Kataru. Původně měl absolvovat týmovou a individuální časovku. O zdravotních problémech informoval jen pár hodin před startem šampionátu na svém facebookovém profilu."Bohužel jsem byl nucen odstoupit z MS kvůli nemoci," napsal König, jenž letos poprvé vyhrál časovku na mistrovství republiky a na olympijských hrách v Riu de Janeiro skončil v této disciplíně jedenáctý. V Dauhá chtěl přitom v závěru sezony prodat dobrou formu.

Podle původních plánů měl osmadvacetiletý König v neděli jet týmový závod v barvách stáje Sky a pak časovku jednotlivců ve středu. Jeho cílem byla minimálně první desítka. "A třeba by to mohlo jít i k té pětce, protože po olympijských hrách někteří závodníci jako Cancellara a Froome nebudou na startu," uvažoval König.

Hlavním trumfem české reprezentace na MS v Dauhá tak zůstal Zdeněk Štybar v závodu s hromadným startem, který program v neděli 16. října zakončí.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze