Roglič obhájil triumf v závodě Kolem Romandie, Hirt do časovky neodstartoval

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Slovinský cyklista Primož Roglič ovládl závěrečnou časovku v Ženevě a obhájil loňské vítězství v závodě Kolem Romandie. Český jezdec Jan Hirt, kterému před závěrečnou etapou patřilo v průběžném pořadí 53. místo, do časovky neodstartoval.

Roglič dnes zvítězil o 13 sekund před Victorem Campenaertsem z Belgie a třetí Ital Filippo Ganna byl o další dvě sekundy pomalejší. Slovinský cyklista v generálce na Giro d'Italia ovládl tři z pěti etap a v sezoně vyhrál třetí podnik WorldTour. Navázal na triumfy v závodech Kolem Spojených arabských emirátů a Tirreno-Adriatico.

Výsledky:

1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 19:58, 2. Campenaerts (Belg./Lotto Soudal) -13, 3. Ganna (It./Ineos) -15, 4. Bevin (CCC Team), 5. Martin (Něm./Jumbo-Visma) oba -16, 6. Küng (Groupama-FDJ) -22, ...Hirt (ČR/Astana) nestartoval.

Konečné pořadí: 1. Roglič 15:25:11, 2. Costa (Portug./SAE-Team Emirates) -49, 3. Thomas (Brit./Ineos) -1:12, 4. Grossschartner (Rak./Bora-Hansgrohe) -1:13, 5. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ) -1:17, 6. Kruijswijk (Niz./Jumbo-Visma) -1:33.