17. prosince 2019 • 19:30

Cinkova sezona začne operací srdce. Český biker dál bude jezdit za Kross

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Stálo mě to nehty, ale hrajme v zimě, říká Sionko. Co dál s Krejčím a Kováčem?
Sněhová liga? Panenka: Za nás se hrálo na škváře. Dnes je to jednodušší
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biker Ondřej Cink bude dál jezdit za tým Kross. S polskou stájí, do které přišel před letošní sezonou, prodloužil bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2015 smlouvu o tři roky. Nadcházející olympijská sezona začne pro Cinka operací srdce.V IKEM podstoupí preventivní zákrok kvůli poruše srdečního rytmu, která se u něj projevila v červencovém závodu Světového poháru v Andoře. Devětadvacetiletý český biker tehdy dlouho vedl, ale když se polil studenou vodou, přivodil si arytmii a musel zastavit. Závod dokončil jako desátý.

"Po tom incidentu v Andoře jsme se o tom často bavili a hledali nějaké řešení. Nechal jsem vše na mém doktorovi Aleši Kroužeckém a trenérovi Karlu Martinkovi, kteří mi zajistili nejlepšího lékaře v IKEM," řekl Cink serveru mtbs.cz.

Operaci absolvuje z preventivních důvodů. "Od Andorry jsem neměl žádný problém. Přesto jsme se domluvili na zákroku, který by měl můj problém vyřešit. Půjdu 3. ledna do IKEM, moc se mi nechce, doufal jsem, že se to bez toho obejde. Nemělo by mě to nijak ovlivnit, podle doktora bude následovat snad jen týden v klidu," popsal Cink, který by měl 11. ledna odletět za přípravou na Kanárské ostrovy.

Cink se chystá na svou třetí olympiádu. Figuruje v předběžné nominaci na rozdíl od olympijského vítěze z Londýna a stříbrného medailisty z Ria de Janeiro Jaroslava Kulhavého, který má za sebou nepovedenou sezonu.

Vstoupit do diskuse
0

Cyklistika 2023

Vuelta 2023 (26. 8. - 17. 9. 2023, Španělsko)
Program Profily etap

Tour de France
Výsledky 2023 Startovní listina 2023

Giro d'Italia
Výsledky 2023

Jízdní kola * Elektrokola * Elektroběžky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud