28. ledna 2022 • 19:26

Potlučený Bernal: téměř jsem zemřel. Zůstává na JIP, unikl ochrnutí

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kaderka v poutech: tenisový svaz přebírá krizový manažer Stočes
Startuje F1! Hamiltonův poslední tanec v Mercedesu, Verstappen zas na "max"?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolumbijský cyklista Egan Bernal v prvním vyjádření po vážné nehodě při tréninku uvedl, že byl v ohrožení života a jen těsně unikl celkovému ochrnutí. Vítěz Tour de France z roku 2019 a loňského Gira d'Italia to sdělil na sociálních sítích. Bernal od pondělního nárazu do stojícího autobusu leží v nemocnici La Sabana v Bogotě na jednotce intenzivní péče s mnohačetnými zraněními, má za sebou dvě operace a minimálně další dvě ho čekají.„Měl jsem pětadevadesátiprocentní pravděpodobnost, že ze mě bude paraplegik, a téměř jsem přišel o život, protože jsem dělal to, co mám na světě nejraději. Dneska bych rád poděkoval Bohu, klinice, všem jejím specialistům, kterým se podařilo nemožné, mé rodině a vám všem za přání,“ vzkázal Bernal na instagramu. Zveřejnil také fotografii, na které je zachycen se stabilizačním límcem na krku. „Stále jsem na JIP a čekám na další operace,“ dodal.

Bernal měl nehodu při tréninku na vysokohorském soustředění ve své vlasti. Pětadvacetiletý jezdec stáje Ineos Grenadiers narazil do zadní části autobusu stojícího u krajnice.

Při kolizi ve vysoké rychlosti si poranil hrudní páteř a zlomil stehenní kost a čéšku. Obě tato zranění si vyžádala operaci. Zlomená žebra měla za následek i poranění plíce. Dalším zákrokům se podrobí v nejbližší době, a sice kvůli zlomenině záprstní kosti na pravé ruce a frakturám v oblasti čelisti a chrupu. „Jedná se o sekundární zákroky, které nejsou život ohrožující,“ uvedla klinika.

Tři dny po Bernalovi měl nehodu při tréninku doma v Kolumbii také další člen stáje Ineos Grenadiers Brandon Rivera. Po čtvrtečním pádu byl převezen do stejné nemocnice. Podle britského týmu má pětadvacetiletý Rivera zlomený a vykloubený loket a vykloubené rameno.

Kolumbijský cyklista Egan Bernal byl kvůli nehodě při tréninku v ohrožení života
Kolumbijský cyklista Egan Bernal byl kvůli nehodě při tréninku v ohrožení života

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud