26. března 2023 • 15:36

Drama až do konce. Evenepoel Rogliče neodpáral, Slovinec má další triumf

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ďábelská intenzita, úžasné emoce. Součkovi i Coufalovi závidím, přiznal Podaný
Sport Magazín a rozhovor se slávistickým smolařem i oporou Davidem Hovorkou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Primož Roglič po Tirrenu-Adriaticu ovládl i další březnový etapový závod kategorie WorldTour Kolem Katalánska. Mistra světa Remca Evenepoela z Belgie slovinský cyklista porazil o šest sekund.Třiatřicetiletý Roglič získal trikot lídra díky vítězství v pondělní první etapě a už ho nepustil. V nedělní závěrečné etapě v Barceloně dojel za svým o deset let mladším konkurentem těsně druhý, a i když kvůli bonifikacím ztratil čtyři sekundy z desetisekundového náskoku, mohl se radovat z prvního triumfu v Katalánsku.

„Znamená to pro mě hodně. Tohle vítězství mi zatím chybělo a je pro mě velká čest tenhle tradiční závod vyhrát,“ uvedl trojnásobný vítěz Vuelty Roglič po triumfu ve 102. ročníku závodu. Slovinec zažívá podobně jako jeho krajan Tadej Pogačar skvělý vstup do sezony: začátkem měsíce vyhrál tři etapy i celkové pořadí na Tirrenu-Adriaticu a nyní přidal další dvě dílčí vítězství a celkový triumf v Katalánsku.

„Věděl jsem, že bude těžké Primože odpárat. Je to jeden z nejlepších cyklistů na světě a také je jednodušší trikot hájit než ho vybojovat. Jsem rád, že jsem dokázal ve spurtu vyhrát,“ řekl na adresu svého přemožitele Evenepoel, jenž také v Katalánsku vyhrál dvě etapy.

Lídr týmu Soudal-Quick Step Evenepoel zahájil ve stoupání zhruba 30 km před cílem útok, na který dokázali reagovat jen Roglič a Marc Soler. Španěl se nejlepšího dua neudržel a dojel s odstupem 53 sekund třetí. Evenepoelovi se nepodařilo hvězdu týmu Jumbo-Visma v nástupech odpárat a nakonec se musel spokojit s výhrou ve spurtu, o kterou Roglič ani příliš nebojoval.

Pro oba jezdce byl týdenní závod důležitým testem formy před květnovým Girem d'Italia, kde by se měli o celkové vítězství utkat znovu.

Jediný český účastník závodu Jan Hirt, Evenepoelův týmový kolega, obsadil celkově s více než půlhodinovým odstupem 49. pozici.

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 7. etapa (135,8 km):

1. Evenepoel (Belg./Soudal-Quick Step) 2:59:24, 2. Roglič (Slovin./Jumbo- Visma) stejný čas, 3. Soler (Šp./SAE Team Emirates) -53, 4. Strong (N. Zél./Israel-Premier Tech), 5. Ciccone (It./Trek-Segafredo), 6. Kron (Dán./Lotto-Dstny) všichni -58, ...105. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -7:15.

Konečné pořadí: 1. Roglič 28:19:10, 2. Evenepoel -6, 3. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) -2:11, 4. Soler -2:49, 5. Landa (Šp./Bahrajn-Victorious) -2:59, 6. Woods (Kan./Israel-Premier Tech) -3:03, ...49. Hirt -33:13.

Vstoupit do diskuse
0

Cyklistika 2023

 

Tour de France (1. - 23. 7. 2023, Francie, Španělsko)
Výsledky Tour 2022 Trasa Tour de France 2023

Giro d'Italia (6. - 28. 5. 2023, Itálie, Švýcarsko)
Trasa a etapy Giro d'Italia 2023

Vuelta (26. 8. - 17. 9. 2023, Španělsko)

Jízdní kola * Elektrokola * Elektroběžky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud