5. září 2008 • 19:25

Degenkolb vyhrál úvodní etapu

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Německý cyklista John Degenkolb vyhrál úvodní etapu 21. ročníku Tour tří zemí, která se v minulosti jezdila pod názvem Linec - Pasov - České Budějovice.

V dramatické etapě s mnoha úniky dojel do Bad Leonfeldenu na třetím místě dráhař Milan Kadlec.

Nejdelší únik předvedl Švýcar Zehner, který vyhrál dvě rychlostní a jednu horskou prémii. Ve spurtu více než třicetičlenné skupiny se pak vedle Kadlece prosadil i cyklokrosař Ondřej Bambula, který dojel pátý.

Na start závodu druhé kategorie UCI v Českých Budějovicích se dnes postavilo 136 cyklistů z 11 zemí. V sobotu má závod na programu nejprve půletapu do Pasova, večer se pak pokračuje v okolí Bad Leonfeldenu.

V neděli pojedou cyklisté poslední etapu z Kirchdorfu do Hinterstoderu; cíl bude na vrcholu sjezdovky, na níž se koná Světový pohár v alpském lyžování.

Výsledky - 1. etapa (143,1 km):
1. Degenkolb (Něm.) 3:34:09, 2. Eibegger (Rak.), 3. Kadlec (dráhaři ČR), 4. Bloks (Niz.), 5. Bambula (Jižní Čechy), 6. Lang (Švýc.), ...13. Boubal, 16. Bína (oba Jižní Čechy), 25. M. Hačecký (dráhaři ČR) všichni stejný čas.