Ricco dostal dvouletý trest za doping | iSport.cz
2. října 2008 • 15:02

Ricco dostal dvouletý trest za doping

Autor: ČTK
Riccardo Ricco
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cyklista Riccardo Ricco dostal dvouletý distanc za doping. Italský olympijský výbor dnes pětadvacetiletého jezdce potrestal za užití zakázaného prostředku CERA, který je vylepšenou verzí krevního dopingu EPO.Ricco se sice k užívání zakázaných látek během letošní Tour de France přiznal, italský olympijský výbor mu přesto vyměřil trest v plné výši. Osmnáct měsíců dostal cyklista podle agentury AP za užívání CERA, dalších šest pak za spolupráci s lékařem Carlem Santuccionem, který byl v minulosti už za doping potrestán. Riccův trest vyprší 30. července 2010.

"Jsem velmi zklamán a zahořklý. Čekal jsem, že komise bude shovívavější," řekl Ricco, který doufal, že díky přiznání dostane jen dvacetiměsíční trest. "Ale chyboval jsem, takže je fér, že budu pykat," dodal.

"Spravedlnost ve sportu nefunguje moc dobře. Kdyby Ricco nespolupracoval s komisí, stejně by dostal dvouletý trest," prohlásil cyklistův právník Alessandro Sivelli. "Kdyby mlčel, o Santuccionem by se nikdo nikdy nedozvěděl," přidal.

Italský cyklista vyhrál na Tour šestou a devátou etapu. Především jeho druhé vítězství vzbudilo pochybnosti, protože v jedné z nejtěžších horských etap triumfoval po dlouhém sólovém úniku. Čtyři dny nato vyšlo najevo, že byl pozitivně testován.

Ricco byl vyřazen ze závodu a krátce na to propuštěn ze stáje Saunier Duval, kterou následně kvůli dopingovému skandálu opustil její titulární sponzor.
Výpověď dostal také další italský cyklista Leonardo Piepoli, jenž sice neměl pozitivní test, ale týmu přiznal, že bral tentýž doping jako Ricco. Italský olympijský výbor Piepoliho stále vyšetřuje.

Témata:  sport, cyklistika, ricco, doping
Články odjinud


Články odjinud