Piepoli a Schumacher na Tour dopovali | iSport.cz
6. října 2008 • 18:35

Piepoli a Schumacher na Tour dopovali

Autor: ČTK
Leonardo Piepoli
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Letošní ročník Tour de France má další dopingové hříšníky. Dva pozitivní testy na EPO měl Ital Leonardo Piepoli a zakázané látky užil také vítěz obou časovek Němec Stefan Schumacher, kterému v těle našli přípravek CERA.Oba cyklisté se stali obětí opětovného testování vzorků odevzdaných během letošního závodu.

O Schumacherově dopingu nejprve informoval ve své internetové verzi francouzský deník L'Equipe a poté ho potvrdil i Michael Holczer, šéf stáje Gerolsteiner, za kterou německý cyklista jezdí. Schumacher, který letos na Tour jel ve dvou etapách ve žlutém trikotu, užívání zakázaných látek popřel.

Minimálně do otevření vzorku B byl ale vedením stáje suspendován.
Piepoli se k dopingu přiznal už během Tour, za což byl stájí Saunier Duval okamžitě propuštěn, ale o jeho pozitivním testu Francouzská antidopingová agentura (AFLD) informovala až nyní. "Měl dva pozitivní testy, našli jsme u něj EPO," řekl prezident AFLD Pierre Bordry agentuře Reuters.

Sedmatřicetiletému Italovi našli zakázané látky v těle při testech 4. a 15. července. Den před druhým odběrem sedmatřicetiletý jezdec vyhrál desátou etapu.

Spolu s Piepolim byl během Tour propuštěn Riccardo Ricco, který měl pozitivní test na látku CERA.

Slyšení s Piepolim stanovil CONI na pátek. Uskuteční se tedy téměř týden poté, co Riccovi udělil dvouletý trest.

Články odjinud


Články odjinud