Landis v průšvihu. Najal si hackera? | iSport.cz
30. května 2009 • 11:36

Landis v průšvihu. Najal si hackera?

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Archív
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na amerického cyklistu Floyda Landise by mohl být podle francouzského listu Le Monde vydán mezinárodní zatykač.Landis, který přišel v roce 2006 kvůli dopingu o vítězství v Tour de France, prý čelí podezření, že si najal počítačového hackera s cílem proniknout do počítače antidopingové laboratoře v Chatenay-Malabry.

Společně s trenérem Arniem Bakerem byli předvoláni k podání vysvětlení, ale protože se k soudu na začátku května nedostavili, hrozí cyklistovi zatčení.

Dvaatřicetiletému Landisovi vypršel na konci ledna dvouletý trest za pozitivní test na syntetický testosteron, který byl zjištěn v jeho vzorku po 17. etapě Tour 2006.

Americký cyklista vždy tvrdil, že je "čistý", neuspěl však s odvoláním ke všem dostupným instancím a v roce 2008 prohrál i u mezinárodní arbitráže CAS.

Landis je podezřelý, že si objednal u jedné francouzské detektivní kanceláře počítačového specialistu a pověřil ho úkolem nabourat se do sítě laboratoře, která testovala jeho pozitivní vzorek.

Na veřejnost se pak dostaly interní dokumenty, které sloužily Landisovi při pokusech o obhajobu. Francouzská antidopingová agentura AFLD proto podala trestní oznámení.

"Pokud to má být jediný prostředek jak Floyda Landise a Arnieho Bakera přimět k výpovědi, nebudu váhat a vyzvu soudce, aby vydal mezinárodní zatykač," řekl listu šéf AFLD Pierre Bordry.

Témata:  sport, cyklistika, landis
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud