31. července 2009 • 11:16

Contador odmítl prodloužit v Astaně

Autor:
Contador
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Vítěz Tour de France Alberto Contador chce po této sezoně opustit stáj Astana. Španělský cyklista sice dostal od kazašského týmu lukrativní nabídku na prodloužení smlouvy o další čtyři roky, ale odmítl ji.Rád by z týmu odešel ještě před vypršením současného kontraktu, který platí i na příští sezonu.

"Řekl jsem jim, že to nebereme a že Albertova budoucnost není otázkou peněz," řekl jezdcův bratr a manažer Fran Contador francouzskému listu L'Equipe. "Tahle sezona pro něj znamenala velký psychický nápor. Do budoucna mu chceme zajistit klid," dodal. Podle L'Equipe si mohl Contador díky nové smlouvě vydělat čtyři miliony eur ročně.

Contador čelil velkému tlaku poté, co se vrátil k cyklistice slavný Američan Lance Armstrong a podepsal smlouvu právě s Astanou. Sedminásobný šampion Tour se až v průběhu závodu podřídil týmové hierarchii a uznal šestadvacetiletého Španěla za lídra stáje. Contador nakonec suverénně navázal na svůj triumf z roku 2007, zatímco Armstrong skončil třetí.

"Na jedné straně byl Bruyneel (manažer Astany), na druhé Kazaši a Alberto byl uprostřed toho všeho, aniž by pořádně věděl, o co jde," komentoval atmosféru v týmu Contadorův bratr. "Nic proti Kazachům nemáme, naopak. Ale pokračovat za takových podmínek by bylo obtížné. Musíme najít řešení pro příští rok, na který má Alberto ještě smlouvu," dodal.

Z Astany odejde i Armstrong, který si založil novou stáj RadioShack.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze