Kreuziger: Když na tom budu dobře, patřím mezi favority | iSport.cz
25. září 2009 • 18:04

Kreuziger: Když na tom budu dobře, patřím mezi favority

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Roman Kreuziger
TOP VIDEA
Liberec - Sparta: Hanouskovu ránu vyrazil Machovský jen před Vlacha, který v poklidu vyrovnal, 1:1
Jednání  v kauze údajných machinací s dotacemi pokračuje. Bez Pelty, kdo vypovídal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud se budu cítit dobře, počítám se mezi favority, prohlásil český cyklista Roman Kreuziger před nedělním závodem na mistrovství světa ve švýcarském Mendrisiu. Po dnešním příjezdu do dějiště šampionátu si byl hned zatrénovat na okruhu dlouhém 13,8 kilometru a pocity má dobré."Okruh je hodně těžký, to se ale vědělo. Je technický a je na něm málo místa na odpočinek. Trať není široká, bude to o tom jet vepředu a hodně bude záležet na počasí. Když bude pršet, tak může dojet taky jen dvacet lidí," řekl novinářům Kreuziger.

Devátý jezdec z letošní Tour de France odstartuje do závodu na 262 kilometrů spolu s Martinem Marešem a Janem Bártou. V kategorii elite pojede Kreuziger na mistrovství světa potřetí. Před dvěma lety závod nedokončil, loni obsadil 51. místo.

"Závod beru tak, že chci něčeho dosáhnout," uvedl člen italské stáje Liquigas. Záleží prý, jak se bude odvíjet první polovina závodu. "Po Vueltě by se mi mělo jet lépe ve druhé části, protože vytrvalost mám," řekl. A s čím bude spokojený? "To se nedá říci. Být druhý, třicátý nebo stý, v tom žádný velký rozdíl není," potvrdil Kreuziger, že v profesionálním pelotonu se počítají jen vítězství. "Ale určitě je cenné i umístění na stupních vítězů. Rozhodně si ale nepřipouštím, že na start jdu s tím, že skončím na stupních vítězů," prohlásil český jezdec.

Okruh mu prý vyhovuje. "Ale to se uvidí až v den závodu. Měl jsem tři dny volnější, únava z Vuelty tu ještě je, ale rozhodující bude, jak se budu cítit," zopakoval Kreuziger. "Když je na tom člověk dobře, tak ještě musí mít i štěstí. Vyhnout se pádům v úvodu a mít štěstí v závěru," uvedl Kreuziger.

Vueltu, na níž dojel druhý v 18. etapě a byl pátý v časovce, prý absolvoval s rozumem. "Postupně se zlepšovala kondice a nyní jsem na ní ještě zapracoval. Hlavně na změně rytmu, mistrovství je vždy o nástupech," řekl třiadvacetiletý jezdec. "Jsou dvě možnosti. Buď že se budu cítit dobře a budu vepředu, nebo slezu," netají Kreuziger.

Z délky závodu obavy nemá. "Je to jako jarní klasiky, kde jsem jezdil dobře, a z Vuelty jsem na tom dobře vytrvalostně. Ani převýšení není nijak dramatické, ale na okruhu je málo místa na regeneraci," uvedl s tím, že ani příliš nevadí, že v českých barvách pojedou jen tři cyklisté. "Taktiku a závod by měli tvořit Španělé, Italové a možná Belgičané a domácí Švýcaři. Na tak těžké trati stačí být v háku. A je třeba brát v potaz i to, že nás pojede devět z Liquigasu, takže se jistě také povzbudíme."

Rozhodující podle něj bude závěrečný kopec. "První kilometr je hodně těžký a potom ještě tři takové další části. Kdo bude mít nahoře patnáct sekund náskoku, tak by na zbývajících dvou kilometrech o něj přijít neměl," poodkryl český cyklista, kde by se mohlo rozhodnout. Za největší favority považuje španělské jezdce Valverdeho, Rodrigueze, Itala Cunega, domácího šampiona z časovky Cancellaru a Belgičana Gilgerta.

Čtěte: Potvrdí Kreuziger roli největší české naděje?»

Témata:  sport, cyklistika, kreuziger, ms
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud