INT, val
Cyklistika
Začít diskusi (0)

Lance Armstrong se na poslední Tour de France pral o post lídra s rivalem Contadorem v kazašské cyklistické stáji Astana. Neúspěšně! Musel se smířit s rolí týmové dvojky a tak se rozhodl raději odejít do nové stáje RadioShock.

Přetáhl si tam však i řadu jezdců z jeho bývalé stáje. Ta nyní bojuje o přežití. Mstí se jí Armostrong?

Nová cyklistická stáj RadioShack oznámila složení svých jezdců a k překvapení všech, je v ní celá řada závodníků, kteří ještě nedávno jezdili za Astanu. Stejně jako Armstrong.

Sedmatřicetiletý Američan se netajil tím, že by nejraději založil vlastní stáj, kde by byl jedničkou a nemusel o post lídra usilovně bojovat. Tak se i stalo a navíc si Armstrong  přivedl své "známé" z Astany.

Nikoliv však posledního vítěze Tour de France, rivala Alberta Contadora. Ten v Astaně zůstává i přes její značné oslabení.

Alberto Contador a Lance ArmstrongAlberto Contador a Lance Armstrong • čtk

Astana má navíc velké finanční problémy a jen s obtížemi obdržela licenci pro seriál závodů ProTour. Roční angažování Armstronga tak možná povede i k zániku této slavné cyklistické stáje. Je to odplata sedminásobného vítěze Tour?

Armstrongovi výrazně pomohl jeho dlouholetý souputník a exředitel Astany Johan Bruyneel, s nímž založil tým podporovaný obchodním gigantem s elektronikou RadioShack.

S Bruyneelovým přispěním přetáhl na svou stranu například Němce Klödena, Američana Leipheimera, Španěla Zubeldiu nebo Ukrajince Popoviče.

Dohromady 25 závodníků ze 16 zemí, kteří mají svému lídrovi dopomoci znovu k velkým vítězstvím. "A především k triumfu v Tour de France," vzývá Armstrongův osmý titul na nejslavnějším závodě Brunyeel.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů