Romandie: Kreuziger titul neobhájí, ztrácí 22 minut

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?

AKTUALIZOVÁNO - Český cyklista Roman Kreuziger loňský triumf v závodě Kolem Romandie neobhájí. V dnešní etapě dojel na 136. místě a před poslední etapou na vedoucího Australana Michaela Rogerse již ztrácí téměř 22 minut.

Českého jezdce ve Švýcarsku postihly žaludeční potíže, s kterými měl problémy už po předchozím závodě Lutych-Bastogne-Lutych. Na svém webu se přiznal k úvahám, že závod nedokončí.

"Zase se mi vrátily problémy s břichem. Pokud bych se cítil tak blbě jako dnes, nejradši bych závod zabalil," uvedl Kreuziger. Považuje za vhodné dát si den pauzu a v pondělí se podrobit vyšetření. "Ale záleží, jak se dohodnu s týmem. Jestli se to zlepší a bude hezky, tak zkusím aspoň pomoci ostatním," dodal.

Třiadvacetiletý Kreuziger tak navázal na neúspěšné vystoupení z páteční časovky a v celkové klasifikaci se propadl až na 84. příčku. Druhý český cyklista na startu František Raboň dojel do cíle na 123. pozici a v průběžném pořadí je o dvanáct příček horší.

Dnešní 158 km dlouhou etapu z Vevey do Chatelu vyhrál Simon Špilak. Slovinský jezdec tak ukončil téměř rok dlouhé čekání na etapový triumf. Druhé místo obsadil Kreuzigerův slovenský kolega ze stáje Liquigas Peter Sagan.