Contador na konci roku opustí Astanu

Dva největší favorité bok po boku.
Alberto Contador si užívá žlutého trikotu po 15. etapě Tour de France
Alberto Contador připraven na startu.
Contador slaví další vítězství.
Alberto Contador se po 16. etapě Tour de France opět obléká do žlutého trikotu
6
Fotogalerie
ČTK
Cyklistika
Začít diskusi (0)

Trojnásobný vítěz Tour de France Španěl Alberto Contador odejde po sezoně ze stáje Astana. Sedmadvacetiletý cyklista odmítl prodloužit s kazašským týmem smlouvu."

K dohodě sice nebylo daleko, ale vedení týmu chtělo urychleně vědět, jestli prodlouží smlouvu. Alberto jejich ultimátum odmítl," uvedl mluvčí španělského cyklisty v prohlášení. Podle něj nyní bude Contador v klidu zvažovat další nabídky.

Podle informací listu Gazzetta dello Sport by se mohl objevit v nové stáji Bjärne Riiseho, kterou by měl podporovat americký výrobce softwaru Sunguard.



Někdejší dánský cyklista na letošní Tour jako manažer vedl stáj Saxo Bank, za kterou jel Contadorův největší rival Andy Schleck. Ten však chce se svým bratrem Fränkem založit v rodném Lucembursku vlastní tým.

Contador jezdil za Astanu tři roky. Dvakrát v jejích barvách vyhrál Tour de France (2009, 2010), jednou Giro d'Italia (2008) a Vueltu (2008). V minulosti závodil také za tým ONCE-Eroski a Discovery Channel, kde před třemi lety slavil první triumf na Tour.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů