Contador nahradí Schlecka ve stáji Saxo Bank | iSport.cz
3. srpna 2010 • 11:49

Contador nahradí Schlecka ve stáji Saxo Bank

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trojnásobný vítěz cyklistické Tour de France Španěl Alberto Contador bude příští dva roky jezdit za stáj SunGard-Saxo Bank. Na tiskové konferenci v Kodani to oznámil šéf týmu Bjarne Riis."Jsem pyšný, že se mi podařilo do dánského týmu přivést nejlepšího cyklistu světa," řekl Riis. "Alberto tady dnes není, ale dorazí později. Myslím, že tenhle diamant můžu ještě vybrousit," dodal.

"Myslím, že jsem zvolil nejlepší možnost a věřím, že Riis pro příští rok postaví skvělý tým," komentoval ostře sledovaný přestup Contador. "Těším se, až náš společný podnik rozjedeme a chci přesvědčit sponzory, že si nevybrali špatně," dodal.

Sedmadvacetiletý Contador do týmu přichází z Astany, ve které neprodloužil smlouvu. Za Saxo Bank v letošní sezoně jezdil Španělův největší konkurent Andy Schleck, ten však spolu s bratrem Fränkem odchází a založí vlastní stáj v rodném Lucembursku.


Očekává se, že spolu se sourozenci odejdou také další hvězdy Němec Jens Voigt a Australan Stuart O'Grady. Naopak by měli přijít Němci Linus Gerdemann, Fabian Wegmann a Dominic Klemme.

Zatím jen víme, že chceme vyhrát Tour de France. Alberto mi ale nedávno říkal, že by chtěl v jednom roce zvítězit na všech třech velkých závodech (Tour, Vuelta a Giro d'Italia)," uvedl Riis. "Nejsem si jistý, jestli to zkusíme už příští rok, ale je to jeden z našich cílů a jsem přesvědčen, že to může vyjít," dodal.

Riis měl původně v plánu založit pro Contadora nový tým, ale Saxo Bank prodloužila spolupráci i na příští rok. Vedle ní bude hlavním sponzorem také americký výrobce softwaru SunGard.

Contador za Astanu jezdil tři roky a dvakrát v jejích barvách vyhrál Tour de France (2009, 2010), jednou Giro d'Italia (2008) a Vueltu (2008). V minulosti závodil také za tým ONCE-Eroski a Discovery Channel, kde před třemi lety slavil první triumf na Tour.


Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud