Desátou etapu ovládl Erviti, Kreuziger ztratil

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Desátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál po úniku Španěl Imanol Erviti. Do čela celkové klasifikace se posunul jeho krajan Joaquín Rodríguez, který o dvě sekundy předčil dosavadního lídra Igora Antóna.

Český cyklista Roman Kreuziger dojel s více než desetiminutovým mankem na 94. pozici a v celkovém pořadí klesl na 41. místo.

Erviti se patnáct kilometrů před cílem odpoutal od devítičlenné skupiny uprchlíků, která společně absolvovala většinu dnešní etapy z Tarragony do Vilanova i la Geltrú včetně náročného stoupání třicet kilometrů před cílem. Šestadvacetiletý Španěl do cíle přijel s náskokem 37 sekund před Němcem Romainem Zinglem.

Peloton dorazil o další minutu zpět, byli v něm všichni závodníci bojující o červený trikot pro celkového vítěze. Třetí místo na úvodní sprinterské prémii vyneslo do čela Rodrígueze, ale rozdíly v čele zůstaly minimální.

Kreuziger se dnes rozhodl šetřit síly na středeční etapu s dojezdem do Andorry. Dnešní dějství bylo podle něj především v závěru hodně těžké.

"Ten kopec první kategorie byl prudký a nepříjemný. Přijel jsem tam trošku mrtvej. Tahal jsem první dva kilometry a pak jsem si vystoupil. Závěr jsem jel úplně v klidu, protože zítra bude potřeba, abych byl při dojezdu do Andorry hodně k ruce Nibalimu," uvedl jezdec stáje Liquigas na svých internetových stránkách.