Kotlářka přepsala historii a slaví baseballový titul. Vláda Draků končí | iSport.cz
20. září 2015 • 22:35

Kotlářka přepsala historii a slaví baseballový titul. Vláda Draků končí

Autor: rjm
Poprvé v historii slaví titul Kotlářka Praha. Ve finálové sérii proti Drakům Brno vyhrála celkově 3:2. Rozhodl o tom dnešní duel, který v Brně skončil 3:1 pro hosty z Prahy.
TOP VIDEA
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kotlářka Praha slaví historicky první titul! Ve finále basebalové extraligy porazila Draky Brno 3:2 na zápasy. V posledním duelu kraloval „žolík“ Novák a Kotlářka vyhrála duel 3:1.Vláda brněnských týmů je u konce! Doposud se v samostatné české baseballové extralize radovali z celkového prvenství Draci Brno (19 titulů) a Technika Brno (3 tituly). Teď je to jinak a poprvé v historii slaví pražská Kotlářka.

Ve finálové sérii porazila Draky Brno 3:2. Poslední zápas se hrál na brněnském hřišti a skončil 3:1. Rozhodující byla druhá směna, kdy Pražané vybojovali tři body. V poslední směně už jen snížil Pavel Budský.

O vítězství Kotlářky rozhodli nadhazovači, v sobotu se dařilo Marku Minaříkovi, v neděli na nadhazovačském kopci vládl Jan Novák. „Nebyli jsme schopní se přes něj prosadit. Hrál fantasticky. Celou dobu byl v Americe, v podstatě jsme ho neviděli,“ říkal Pavel Budský z Draků Brno.

Ani pražský nadhazovač Novák nečekal, že odháže celé utkání. Byl takovým „žolíkem“. „Celý zápas jsem nikdy neodházel, byla to premiéra. A můj životní výkon a pocit. Vůbec jsem to nečekal. S trenérem jsme byli domluvení, že bych mohl nastoupit na poslední zápas,“ dodal Novák.

V celé sérii se tak dařilo více obraně a nadhazovačům než pálkařům. V posledním utkání se Draci dostali pouze k pěti odpalům a jediný bod uhráli až v poslední deváté směně.

Ve druhé směně se podařil dvoubodový homerun Mitcheilu Nilssonovi z Kotlářky Praha. „To byl v podstatě vítězný odpal. Nezbývá než Kotlářce pogratulovat, hráli skvěle. Nevzdali to, i když v sobotu jsme je v úvodním zápase přehráli,“ prohlásil Budský z Draků Brno. „Myslel jsem, že rozhodnou naše zkušenosti, ale oni jsou mladí kluci a talentovaní.“

Kotlářka Praha tak uťala vládu brněnských týmů. Celkem jedenáctkrát byly pražské celky ve finále domácí baseballové extraligy, titul však vybojovala až v letošní sezoně Kotlářka.

„Je to pocit velkého zadostiučinění. Konečně to vyšlo. Je to neuvěřitelné. Doufám, že to není poslední titul pro Prahu. Naše generace, která je v Kotlářce, je opravdu silná. Titulů můžeme získat opravdu hodně,“ varuje soupeře Daniel Vavruša, ještě nedávno hráč slavných New York Yankees. 

Počet titulů v České baseballové extralize

19      Draci Brno (1995-2010, 2012-2014)
3        Technika Brno (1993-1994, 2011)
1        Kotlářka Praha (2015)

Jedenáctkrát byl pražský tým ve finále české baseballové extraligy (Kovo Praha, Tegola Praha, Sokol Krč, Krč Altron, Eagles Praha). Z vítězství se radovala až letos Kotlářka Praha. 

Finálová série 2015 ve výsledcích
1. Draci Brno-Kotlářka Praha 5:8
2. Draci Brno-Kotlářka Praha 8:3
3. Kotlářka Praha-Draci Brno 2:7
4. Kotlářka Praha-Draci Brno 3:0
5. Draci Brno-Kotlářka Praha 1:3

Celkově: 3:2 na zápasy zvítězila Kotlářka Praha

 
Články odjinud


Články odjinud