2. září 2016 • 12:00

Českým baseballistům začíná evropská mise: z ME chtějí první medaili!

Autor: ,
České baseballisty čeká brzy ME, mají medailové ambice.
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká baseballová reprezentace odlétá v sobotu do Florencie na přípravný turnaj před mistrovství Evropy, které začíná v pátek 9. září v nizozemském Hoofddorpu. Na něm chtějí čeští hráči vybojovat historicky první medaile pro tuzemský baseball. „Jsme hladoví po úspěchu, moc se těšíme,“ vyhlásil Michal Müller, manažer české reprezentace. Do Itálie odlétá 24 hráčů, finální sestava se určí těsně před evropským šampionátem.Nejlepším umístěním českého baseballu na evropském šampionátu bylo 4. místo z Brna a Ostravy před dvěma lety. Česká republika se aktuálně ve světovém žebříčku WBSC posunula na 14. místo, v Evropě je pak z tohoto pohledu na 3. příčce. A tohle chce minimálně potvrdit.

„Před námi je akorát Itálie a Nizozemsko. Chceme se dostat do finále, při nejhorším skončit bronzoví. Silných týmů se už rozhodně nebojíme,“ poznamenal Müller, který odkazuje na březnovou kvalifikaci na World Baseball Classic v Mexiku, kde čeští hráči jen těsně prohráli s domácími profesionály 1:2 a vysoko porazili (15:3) Německo.

VIDEO z World Baseball Classic:


Právě německý tým bude mít Česká republika ve skupině. Dále pak domácí Nizozemsko, Rusko, Velkou Británii a Švédsko. První zápas odehraje 9. září s Ruskem od 11:30. Ze skupiny postupují první tři týmy, které utvoří další skupinu se třemi nejlepší z protější skupiny.

„Počítají se ale vzájemné zápasy ze základní skupiny, proto bude důležité s Německem nebo s domácím Nizozemskem vybojovat minimálně jednu výhru,“ upřesnil Müller. Nejlepší dva týmy sehrají finále v neděli 18. září.

Podle manažera reprezentace udělal český tým největší pokrok zejména na pálce. „Prokázali jsme, že na rozdíl od minulosti jsme schopní udělat v zápase hodně bodů. Nadhozy a obranu jsme měli vždycky dobrou, náš tým je nyní hodně vyvážený a hlavně poučený z těžkých bitev,“ dodal Müller, který je v častém kontaktu s hlavním trenérem české reprezentace – Kanaďanem Mikem Griffinem. „Do hráčů pumpuje sebevědomí, s každým komunikuje individuálně. On je velkým strůjcem pokroku našeho baseballu.“

Evropský šampionát bude prvním velkým testem před olympijskou kvalifikací do Tokia 2020. Baseball se vrátil do rodiny olympijských sportů a Česká baseballová asociace vyhlásila projekt Road to Tokio. „Dáváme si velké cíle. Věříme, že na to máme a v Nizozemsku se to potvrdí,“ dodal Müller.

Mistrovství Evropy v baseballu v Nizozemsku
9. – 18. 9. (Hoofddorp)
Skupina A
ČESKO, Velká Británie, Německo, Nizozemsko, Rusko, Švédsko
Skupina B
Belgie, Chorvatsko, Francie, Řecko, Itálie, Španělsko

Program české reprezentace
Přípravný turnaj v Itálii (Florencie) 3. – 7. září
Český tým sehraje dva duely s Itálií a dva se Španělskem. Na konci se určí finální sestava  pro ME (pravděpodobně se na soupisku pro ME nevejdou tři hráči)

Širší nominace českého týmu na ME
Nadhazovači
Červenka Marek    (Kotlářka Praha)
Bokaj Boris        (Ostrava Arrows)
Chroust Radim    (Draci Brno)
Duffek Tomáš        (Eagles Praha)
Kraut Svatoslav    (Hroši Brno)
Minařík Marek    (Kotlářka Praha)
Minařík Petr        (Draci Brno)
Mráz Daniel         (Technika Brno)
Novák Jan        (Kotlářka Praha)
Satoria Ondřej        (Arrows Ostrava)
Sobotka Michal    (Draci Brno)
Tomek Jan        (Buchbinder Legionnaire)
                                
Catcherové
Čech Petr        (Draci Brno)
Voják Jakub        (Skokani Olomouc)
Vavruša Daniel    (Kotlářka Praha)
Červenka Martin    (Lake County Captains)
    
Vnitřní polaři
Chroust Přemek     (Draci Brno)
Hajtmar Jakub        (Draci Brno)
Junec Tomas        (Arrows Ostrava)
Mužík Martin        (Kotlářka Praha)
Schneider Martin     (Draci Brno)
Sládek Jakub        (Kotlářka Praha)
Zýma Petr        (Eagles Praha)
                                
Vnější polaři      
Hajtmar Adam    (Draci Brno)
Hejma Matěj        (Eagles Praha)
Malík Jakub        (Arrows Ostrava)
Ondráček Michal     (Draci Brno)
Síla Petr        (Kotlářka Praha)

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata: 
 Klasická verze
Mobilní verze