Z Woodse si vystřelil stařík. Je to záštiplný útok, chci omluvu, zlobí se | iSport.cz
20. listopadu 2014 • 12:56

Z Woodse si vystřelil stařík. Je to záštiplný útok, chci omluvu, zlobí se

Autor: nit
Tiger Woods žádá od žurnalisty omluvu.
TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký golfista Tiger Woods od srpna nehraje kvůli zranění, ale ani tak nemá klid. Čtyřiaosmdesátiletý golfový novinář Dan Jenkins ho naštval smyšleným ironizujícím rozhovorem v časopisu Golf Digest. Woods žádá omluvu.Dan Jenkins píše o golfu šedesát let a referoval o víc než dvoustech majorech. Nikdy ale nezískal právo exkluzivního rozhovoru s Tigerem Woodsem. A tak si ho vymyslel. Jenkins napsal parodický článek, v němž se vysmívá například častým změnám ve Woodsově týmu.

„Proč jste nevyhodil Steinyho (agenta Marka Steinberga)? Všechny ostatní už jste vyhodil?“ ptá se ve fiktivním rozhovoru Jenkins.

„Možná to zvážím. Rád vyhazuju lidi. Aspoň mám co dělat, když netrénuju rány,“ zní odpověď.

V další fázi se zase Jenkins směje pověstem o tom, že Woods nerad dává v restauracích spropitné.

„Prostě nerozumím tomu, proč byste měl dávat spropitné někomu za práci, za kterou už dostává zaplaceno,“ líčí fiktivní Wood.

Zatímco autor považuje svůj výtvor za satiru, Woods se vůbec nebaví.

„Je to záštiplný osobní útok,“ uvedl Woods. „Rád bych si myslel, že mám dobrý smysl pro humor, a že se rád směju sám sobě. Dobře myšlená satira je jedna věc, ale žádný férový autor by nikoho nestavěl do pozice, aby musel veřejně popírat, že se chová špatně ke svým přátelům, těší ho vyhazovat lidi a nerad dává spropitné.“

Woods žádá od novináře omluvu.

 

Témata:  sport, golf, woods
 
Články odjinud


Články odjinud