Koukal nestihne začátek sezony | iSport.cz
25. července 2007 • 00:00

Koukal nestihne začátek sezony

Autor: ČTK
Martin Koukal
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zraněné rameno Martina Koukala z mistrovství světa v Sapporu si vyžádalo nakonec zásadní lékařský zákrok a daleko delší rekonvalescenci, než se původně předpokládalo.Zraněné rameno Martina Koukala z mistrovství světa v Sapporu si vyžádalo nakonec zásadní lékařský zákrok a daleko delší rekonvalescenci, než se původně předpokládalo. Lékaři spravili běžci na lyžích utrženou chrupavku a vaz bicepsu, Koukal má nakonec v kloubu i titanovou destičku a pár svorek. Kvůli tomu nestihne začátek sezony a do seriálu Světového poháru naskočí zřejmě až při Tour de Ski na přelomu roku. Koukal se zraněným ramenem normálně dokončil sezonu, na operaci byl 1. června. Sedm týdnů pak měl ruku zafixovanou, hýbat s ní může teprve od minulého týdne. Poctivě cvičí a chodí na rehabilitaci, k plnému tréninku by mohl sáhnout za měsíc. "Když to dobře půjde. Jinak tak ještě sedm týdnů," řekl dnes novinářům. Aktuálně sice nemůže Koukal posilovat, ale jezdí alespoň na rotopedu, bruslích a kolečkových lyžích. Takže fyzičku bych měl mít dobrou, jen trochu ta síla může chybět," přemítal lyžař. Plnou přípravu by měl absolvovat od září. "Tour de Ski se jeví jako ideální vstup do sezony, pokud půjde všechno tak, jak má, a nebudou komplikace," řekl muž, který se zranil při dramatickém pádu při skiatlonu na MS, kdy se nedokázal vyhnout ležícím soupeřům před ním.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud