Mazoch se vrátil do Zakopaného | iSport.cz
24. srpna 2007 • 00:00

Mazoch se vrátil do Zakopaného

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jan Mazoch se vrátil na místo činu, aby za svým lednovým pádem udělal tlustou čáru. Navštívil také nemocnici, kde mu zachránili život. A už mimojiné pilně pracuje na svém návratu na můstky.Skokan na lyžích Jan Mazoch se dnes vrátil do areálu v Zakopaném, kde v lednu při závodu Světového poháru upadl a utrpěl těžké zranění hlavy. Navštívil také kliniku v Krakově, kde poté deset dní bojoval o život, aby poděkoval tamním lékařům, že ho zachránili. Jako dárek jim přivezl koláče a becherovku. Cílem Mazochovy cesty do Polska bylo také udělat za sedm měsíců starou událostí tlustou čáru. "Už se k tomu nechci vracet a po tomto víkendu nechci odpovídat na žádné otázky kolem pádu," řekl České televizi vnuk legendárního skokana Jiřího Rašky. Prostory krakovské nemocnice poznal a dokonce trefil na pokoj, v kterém ležel. "Věděl jsem třeba i to, kde jsem se poprvé viděl s rodiči, ale jsou to jen takové útržky," uvedl Mazoch pro televizi Nova. Na kliniku dorazil v doprovodu přítelkyně Barbory i s dvouměsíční dcerou Viktorií. Odpoledne pak zavítal do skokanského areálu v Zakopaném, kde dnes pokračoval letní seriál Grand Prix. Před závodem se pozdravil i s polskou hvězdou Adamem Malyszem. "Máme obrovskou radost. Doufám, že se brzy vrátí do formy jako před zraněním. Je důležité po takovém pádu začít skákat brzy," řekl Malysz ČT. Jednadvacetiletý český skokan už na návratu pracuje. Za sebou má týmové soustředění v Harrachově a na první skok se chystá v září na některém ze zahraničních můstků. Už ve čtvrtek se Mazoch setkal v Krakově s polskými fanoušky, kteří mu v zimě posílali povzbudivé vzkazy. "Jsem především rád, že tu vůbec můžu být," řekl jim. Pak téměř hodinu rozdával podpisy.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud