Obnovená cena města Brna | iSport.cz
4. října 2008 • 22:22

Obnovená cena města Brna

Autor: ČTK
Archív
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Brně byla dnes po 141 letech obnovena dostihová cena města. V areálu ve Dvorskách se na start steeplechase na 4100 metrů postavilo patnáct koní a vyhrál František Vávra v sedle Rectora, trénovaného Radkem Holčákem.První dostih nesoucí tento název se jel v roce 1867 o 150 zlatých. Jeho pořadateli byli zástupci předních šlechtických rodů rakouského mocnářství. Obnovený brněnský dostih byl dnes dotován částkou 80.000 korun. Od vzniku dostihového areálu ve Dvorskách v roce 1998 je to zatím nejvyšší vyplacená odměna.

Dnešní mítink byl vyvrcholením letošní dostihové sezony ve Dvorskách. Ročně se v nich konají tři dostihové dny, a to vždy v květnu, srpnu a říjnu.

Pohár primátora by se měl konat pravidelně v říjnu. "Jeho financováním chceme pomoci v rozvoji dostihového areálu ve Dvorskách. Snahou je, aby se závody ve Dvorskách počítala naše jezdecká elita," řekl dnes ČTK brněnský primátor Roman Onderka.

První brněnský dostih před 141 lety byl velkým setkáním společenské smetánky. Na dráze na Chrlických lukách závodila ve čtyřech dostizích šlechta, která si nechala postavit tribunu za 5000 zlatých. Dostihy vyhráli hrabě Seillern, princ Thurn Taxis a princ Paul Esterházy, který projel cílem jako první dokonce ve dvou kláních. Pátý dostih, Cenu města Brna, tehdy jeli ostatní chovatelé koní.

Výsledky:
Pohár primátora statutárního města Brna (steeplechase, 4100 m): 1. Rector (jezdec Vávra, tr. R. Holčák), 2. Zadar, 3. Grémium.
Cena generálního ředitele Pivovaru Černá Hora (rovina, 1600 m): 1. Instanta (ž. Andrés, tr. Vocásková), 2. York Master, 3. Song for Ray.

Témata:  sport, dostihy, Brno

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud