Klisna Zarkava vyhrála nejbohatší dostih | iSport.cz
5. října 2008 • 21:40

Klisna Zarkava vyhrála nejbohatší dostih

Autor: ČTK
Archív
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Favorizovaná klisna Zarkava dnes vyhrála Cenu Vítězného oblouku, nejbohatší evropský dostih, který se konal na pařížském závodišti v Longchamp. Výrazně na sebe upozornil i zástupce českého turfu.Německý kůň It's Gino, kterého trénuje Čech Pavel Vovčenko, vybojoval v pozici naprostého outsidera mezi 16 špičkovými koňmi třetí místo.

Neporažená tříletá klisna Zarkava pod Christophem Soumillonem vyhrála před 50 tisíci diváků s převahou dvou délek před loni druhým Youmzainem. Třetí skončili podle oficiálního výsledku společně irský Soldier of Fortune a It's Gino.

"Myslím, že to tak není. Pokud se podívám na cílovou fotografii, náš kůň je před irským. Myslím, že bychom měli být třetí. I tak ale It's Gino absolvoval životní dostih a je to obrovský úspěch," uvedl Vovčenko, který trénuje koně v Brémách.

It's Gino je v australském majetku a pokud by se umístil třetí, na jeho jeho konto by bylo připsáno 457.200 eur. Vítězná Zarkava vybojovala 2,285.500 eur. "Tuhle klisnu začíná zajímat dostih v okamžiku, kdy ostatní koně končí," zářil žokej Soumillon po skvělém výkonu klisny, která ve svých sedmi startech nepoznala nic než vítězství.

Pařížský mítink přinesl také jednu velkou blamáž v podobě sprinterského dostihu Prix de l'Abbaye de Longchamp, který vyhrál maďarský Overdose slovensko-maďarského podnikatele Zoltána Mikoczyho.

Nejlepší kůň střední Evropy za poslední léta však radost z vítězství neslavil, protože místní pořadatelé rozhodli o zrušení dostihu pro neplatný start, když jednomu z koní se neotevřel včas startovací box. Místo velkého vítězství se tak do východní Evropy stěhoval jen pocit rozčarování, protože Francouzi rozhodli o opakování dostihu ještě téhož odpoledne.

"To ale nepřipadá v úvahu pro Overdose, který se vydal ze všech sil. Ukázal, že i v téhle společnosti má co dělat. Ostuda je na pořadatelích," konstatoval Mikóczy.

Výsledky:
Qatar Prix de l'Arc de Triomphe (2400 m, 4 miliony eur): 1. Zarkava (ž. Soumillon, trenér Royer Dupre, majitel Aga Khan/Fr.), 2. Youmzain (Brit.) 3. It's Gino (Něm.) a Soldier of Fortune (Ir.). Výrok 2- ?- současně- 1. Čas: 2:24,60 min.

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud