29. října 2008 • 18:28

Ánand mistrem světa v šachu

Autor:
Ánand versus Kramnik
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ind Višvánáthán Ánand zůstal mistrem světa v šachu. Úspěch v bonnském duelu s ruským vyzyvatelem Vladimirem Kramnikem mu definitivně zajistila remíza v dnešní jedenácté partii, v níž hrál s bílými figurami.Dostal se tak do vedení 6,5:4,5 a utkání naplánované na dvanáct partií předčasně ukončil.

"Je to moje největší vítězství. Proti Vladimirovi jsem se musel vydat ze všech sil," řekl po výhře Ánand.

Ánand dál vládne světovému šachu>>>

Osmatřicetiletému Indovi před dnešní předposlední partií vedl 6:4 a k udržení titulu mu stačila remíza. Na ní se oba soupeři dohodli po třech hodinách hry a 24 tazích. "Zkusil jsem všechno, ale nestačilo to. K životu patří i porážky," uvedl Kramnik.

Oba šachisté si z Německa odvezli finanční prémii 600.000 eur (asi 15 milionů korun) z celkové dotace 1,5 milionu. Zbývajících 300 tisíc jde na konto mezinárodní šachové federace FIDE.

Ánand (Ind.) - Kramnik (Rus.) 0,5:0,5, konečný stav: 6,5:4,5.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, kramnik, anand, šachyKlasická verze
Mobilní verze