6. listopadu 2008 • 13:38

Zahodil medaili: Dva roky si nazazávodí

Autor:
Švédsky zápasník Ara Abrahamian sa hnevá na rozhodcov po kontroverzom rozhodnutí proti Talianovi Andreovi Minguzzim počas zápasu v gréckorímskom štýle v hmotnostnej kategórii do 84 kg na OH v Pekingu 14. augusta 2008.
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švédský zápasník Ara Abrahamian má na dva roky zastavenou činnost. Mezinárodní federace FILA jej potrestala za to, že při vyhlášení vítězů řeckořímského zápasu na OH v Pekingu mrštil svou bronzovou medailí o zem.Stejný trest dostal i Abrahamianův trenér Leo Myllari, který stejně jako zápasník svým skandálním chováním prokázal nedostatek olympijského myšlení. Švédská zápasnická federace nesmí dva roky pořádat mezinárodní akce. Abrahamian musí navíc zaplatit pokutu 3000 švýcarských franků, jeho trenér 10.000 a národní svaz 50.000.

Třiatřicetiletý rodák z Arménie protestoval proti své semifinálové porážce s pozdějším olympijským vítězem Andreou Minguzzim z Itálie. Po slavnostním vyhlášení utekl ze stupňů vítězů a hodil bronzovou medaili na žíněnku.

Mezinárodní olympijský výbor ho vyloučil z her a cenný kov mu odebral.
Kvůli tomuto postihu se Abrahamian odvolal je sportovní arbitráži CAS v Lausanne, na niž se může obrátit i v případě zákazu činnosti. V srpnu u arbitráže uspěl s argumentem, že nebyla dodržena jeho práva na protest proti výsledku. Teď čeká, jestli arbitráž zmírní vyloučení z her na napomenutí.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, trest, zápas, AbrahamianKlasická verze
Mobilní verze