Baseball v Číně? Není zájem | iSport.cz
26. prosince 2008 • 16:07

Baseball v Číně? Není zájem

Autor: ČTK
Alex Rodriguez to s pálkou umí
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě před několika měsíci hostily dva baseballové stadiony v Pekingu zápasy olympijského turnaje, ale nyní je zřejmě čeká zánik. V příštím roce budou včetně tréninkového hřiště zbourány, neboť pro ně na drahém pozemku není dostatečné využití."Pozvali jsme několik baseballových představitelů, ale nikdo nepřišel se skutečnou nabídkou. Nemůže to být návrh, který sem přivede lidi jen jednou či dvakrát do roka," konstatovala Jessica Guová, manažerka developerské společnosti Acre, které pozemky a stavby patří.

Problémy s využitím baseballových stadionů měli i pořadatelé předchozích her v Sydney a v Aténách, kde se tento sport netěší velkému zájmu. V Austrálii se na olympijském stadionu hraje ragby a pořádají karnevaly, v Řecku se baseballový trávník přestavěl na fotbalový.

Stejný osud čeká i na tři pekingská hřiště, kde s největší pravděpodobností podle Guové vyroste do pěti let komplex pro fotbal, atletiku a zřejmě i kino. "V Číně se prakticky baseball nehraje, většina diváků na olympijském turnaji byli cizinci z Tchaj-wanu," upozornila Guová.

Zachránit alespoň jeden stadion a rozvinout tento sport v Číně se snaží zástupci MLB. Ti dokonce vyučují ve 120 místních školách základy hry. "Uděláme všechno, co bude možné. Nejdůležitější je zajistit takové akce, které by mohly naplnit stadion," prohlásil jeden ze zástupců americké profesionální ligy.

Témata:  sport, baseball, čína
 
Články odjinud


Články odjinud