Útok na Everest překazili Čechům zloději | iSport.cz
31. května 2009 • 16:46

Útok na Everest překazili Čechům zloději

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Horolezec Libor Uher.
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli ukradenému materiálu museli horolezci Libor Uher a Petr Mašek odložit útok na vrchol Mount Everestu. O zdolání nejvyšší hory světa by se měli pokusit znovu v úterý.Čeští horolezci dnes vyrazili k plánovanému výstupu, ale museli se vrátit zpět. "Pravděpodobně nějací šerpové vykradli náš depozit ve výšce 6660 metrů. Přišli jsme o kompletní vybavení, které jsme si tady uskladnili. Mačky, sedáky, cepíny, prostě vše," uvedli na webu své expedice.

"Nikoho by ani nenapadlo, že něco takového se tu může stát, zvlášť v takové výšce," dodali. Po návratu do předsunutého základního táboru začali shánět nové vybavení od expedic, které už skončily, a uspěli.

"Měli jsme obrovské štěstí. Máme nové vybavení. Pořád hodně sněží. S největší pravděpodobností spojíme síly s týmem Kanaďana Gabriela. Jsou čtyři, takže v šesti máme všichni větší šanci," uvedli Uher s Maškem.

Mount EverestMount EverestFoto INT

Na nejvyšší horu světa zatím vystoupilo deset českých horolezců, naposledy se to povedlo předloni pražskému primátorovi Pavlu Bémovi. Před dvěma týdny zahynul při pokusu o zdolání Everestu sedmačtyřicetiletý moravský horolezec Věslav Chrząszcz.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud