21. ledna 2014 • 23:02

Mladá Boleslav slaví premiérový triumf v poháru florbalistů

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
SESTŘIH: Florida - Boston 1:5. Zacha dvěma asistencemi přispěl ke kanonádě, Pastrňák nahrával jednou

Florbalisté Mladé Boleslavi zdolali ve finále Poháru České pojišťovny Otrokovice 10:3 a slaví první soutěžní triumf v klubové historii. I pro poražené Panthers je finálová účast zatím největším úspěchem. Vítěz zápasu hraného v Ústí nad Labem získal prémii 100.000 korun, poražený finalista dostal 30 tisíc.

Mladá Boleslav před 839 diváky ve Sportcentru Sluneta ovládla úvodní třetinu. Skóre otevřel v čase 2:59 po akci Novotného z brankoviště Salát. V 19. minutě padly hned tři branky. Nejdříve po Salátově přihrávce zvýšil do odkryté branky Ekl a za 33 vteřin při Spáčilově vyloučení upravil už na 3:0 Tadeáš Chroust. Za šest sekund inkasoval i Bauer, jehož překonal z půlky Vaněk.

Na začátku druhé třetiny vrátil Mladé Boleslavi tříbrankový náskok Curney, v 26. minutě opět snížil při trestu Tadeáše Chrousta Vaněk, ale za 69 sekund zase kontroval mladoboleslavský Gwuždž. Naději Otrokovicím znovu vykřesal na konci druhého dějství z trestného střílení Ťopek.

Otrokovice nevyužily na začátku závěrečné třetiny přesilovku a v 47. minutě pojistil náskok Mladé Boleslavi svou druhou trefou v utkání Gwuždž. Vzápětí zvýšil na 7:3 Novotný.

Výsledek ještě navýšili z trestného střílení jinak v zápase odpočívající Fojta, který má problémy se zády, v power play Novotný a desítku dovršil Tadeáš Chroust.

Mladá Boleslav - Panthers Otrokovice 10:3 (3:1, 2:2, 5:0)
Branky: 27. a 47. Gwuždž, 19. a 60. Tadeáš Chroust, 51. a 60. Novotný, 3. Salát, 19. Ekl, 23. Curney, 56. Fojta z trestného střílení - 19. a 26. Vaněk, 38. Ťopek z trestného střílení. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 839.

0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.