16. září 2015 • 22:48

Nové logo, cíl i název. Florbalová supersezona začíná o víkendu

Autor:
Florbalová supersezóna začíná o víkendu
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve zcela nové podobě tak vstoupí tento víkend do již 23. sezóny florbalová Superliga. K tomu během dvou měsíců dva prestižní mezinárodní turnaje, Pohár mistrů v Mladé Boleslavi a o měsíc později Euro floorball tour v Brně.Ještě v úterý večer nebylo jasné, za jakých podmínek začne nová florbalová sezóna. Nakonec se mění extraliga v Superligu. "Jsme velice motivováni, jakou bude mít florbal sledovanost a popularitu, vzhledem k našemu novému sponzoru by navíc byl florbal lehce zaměnitelný s hokejovou extraligou“ sdělil prezident Českého florbalu Filip Šuman. Kvůli tomu se tak mění název soutěže na Tipsport Superligu.

V rámci rozšíření povědomí florbalu po celé republice budou superligové týmy sehrávat některé zápasy mimo své domovské haly. První takový zápas proběhne mezi Chodovem a Vítkovice 1. listopadu ve Svitavách.

Čtyři nejlepší zástupci soutěže mužů a žen se také představí na Poháru mistrů, který se hraje od 2. do 4. října v Mladé Boleslavi. V mužské kategorii nastoupí mistrovský Tatran Střešovice a domácí Mladá Boleslav, v ženské kategorii vítezky Superfinále z Chodova a Herbadent Praha 11 SJM. "Pohár mistrů přinese opět změnu systému. Pro české fanoušky to znamená takový fantastický pátek.

Nebude se hrát v základních skupinách, ale všechny čtyři české týmy zasáhnou do nového systému bez možnosti oprav," prohlásil Šuman. A do konce roku čeká Českou republiku ještě jedna důležitá událost. Od 6. Do 8. listopadu bude Brno hostit Euro floorball tour 2015, což bude poslední domácí akce reprezentace před mistrovstvím světa 2016 v Lotyšsku.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, florbal
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze