8. října 2008 • 13:07

Florbalistky Děkanky rozdrtily Outlaws

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

AKTUALIZOVÁNO - Florbalistky Děkanky vstoupily do Evropského poháru ve švýcarském Winterthuru vysokou výhrou 13:1 nad dánským celkem FC Outlaws.

Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na vítězství podílela Magdalena Šindelová, hattrick zaznamenala i Kristýna Jílková. Další zápas v základní skupině A čeká obhájkyně bronzu z minulého turnaje ve finském Vantaa ve čtvrtek od 19:00 proti favorizovanému Dietlikonu ze Švýcarska, který dnes deklasoval norskou Holmlii 11:1.

Děkanka získala už v úvodní třetině pětibrankový náskok. Až za stavu 8:0 se produktivita hráček na čas zastavila, ale po čestném úspěchu soupeře v 55. minutě nastřílel český tým pět gólů během tří minut a jedenácti vteřin.

"Podařil se nám nástup do utkání. Nastoupily jsme na dvě pětky, a když jsme během úvodní části vstřelily pět branek, tak dostaly šanci i ostatní hráčky," řekla webu České florbalové unie trenérka Děkanky Karolína Šatalíková.

"Hra samotná byla místy neurovnaná, ale holky si docela dobře zahrály a především zastřílely. Byl to pro nás, při vší úctě k soupeři, který nás prověřil jen pokusy o individuální průniky, takový lepší trénink. Rozhodující utkání nás teprve čekají."

Ve skupině B ve švédském souboji vyhrál Balrog vysoko nad IKSU 6:2, přičemž se čtyřikrát trefila Emelie Lundströmová. Finský celek SC Classic potvrdil roli favorita proti lotyšskému Rubene a zvítězil 9:1.

Výsledky:

Skupina A:
Děkanka Praha - FC Outlaws 13:1 (5:0, 3:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 4. Jílková, 9. Moťková (Šteglová), 12. Rozumová, 13. Jílková (Billá), 15. Jílková (Billá), 22. Šteglová, 32. Šindelová (Moťková), 38. Šindelová (Rozumová), 56. Šindelová (Novotná), 57. Dostalíková (Šindelová), 58. M. Kalecká (Dudáčková), 58. M. Kalecká (Kořínková), 59. Dudáčková (Košturiaková) - 55. Vesterová. Rozhodčí: Kruseman, Hoogwout (Niz.). Bez vyloučení. Diváci: 40.

Holmlia SK - UHC Dietlikon 1:11 (0:6, 1:1, 0:4)
Branky: 29. Pettersenová - 5. a 55. Bürgiová, 5. a 48. Bernerová, 45. a 50. Vogtová, 6. Dubacherová, 9. Morfová, 12. Rittmeyerová, 11. I. Rhöösová, 36. Wikiová.

Skupina B:
Rubene - SC Classic 1:9 (0:3, 1:2, 0:4)
Branky: 21. Spalvaová - 12. a 43. Virnesová, 3. Yläsuová, 13. Ahonenová, 28. Kalliová, 34. Rantalaová, 46. Sipiläinenová, 46. Luomaniemiová, 52. Lahtinenová.

Balrog - IKSU 6:2 (2:0, 4:0, 0:2)
Branky: 21., 21., 33. a 34. Lindströmová, 9. a 12. Dahlerusová - 44. E. Rhöösová, 54. Wikströmová.

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.