Velký přestup! Plzeň získala exkapitána Sparty. Pomůže i jí k prvnímu titulu? | iSport.cz
9. června 2020 • 13:27

Velký přestup! Plzeň získala exkapitána Sparty. Pomůže i jí k prvnímu titulu?

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta a Plzeň, rivalové napříč mnoha sporty. Od fotbalu přes hokej až k futsalu. A právě v něm došlo nyní k velmi třaskavému přestupu. Z pražského celku zamířil na západ Čech Michal Seidler. Muž, který coby kapitán dovedl v sezoně 2018/2019 Spartu k historicky prvnímu futsalovému titulu.Je to doslova přestupová bomba. Plzeň ulovila jednoho z tahounů Sparty. Futsalista Michal Seidler se v nové sezoně pokusí o zisk dalšího titulu. Právě v pražském klubu totiž završil unikátní sbírku prvenství v zemích visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko).  

 „Do nové sezony vstoupí tým Interobalu posílen o šestinásobného nejlepšího futsalistu České republiky,“ hlásí plzeňský celek hrdě na svých sociálních sítích s dodatkem, že další informace o nové posile přinese v nejbližší době.

„Je to pro mě nová výzva. V Plzni jsou lidé, které dobře znám, s některými kluky už spolu dlouho hrajeme v reprezentaci. Líbí se mi na Plzni, že jdou vlastní cestou, chtějí jen české a slovenské hráče, což je velmi dobře. Minulou sezonu hráli velmi pěkný futsal pod trenérem Markem Kopeckým,“ uvedl Seidler pro ČTK.

„Většina hráčů jako Michal Kovács, Tomáš Vnuk a Michal Holý jsou dlouhodobě pospolu, před dvěma lety se přidal i velezkušený Lukáš Rešetár. Takže kostra plzeňského týmu je hodně silná, okolo těchto hráčů jsou mladí a šikovní kluci. Myslím, že to je velmi dobře poskládané a těším se na nový ročník,“ dodal třicetiletý futsalista.

Sparta odchodem Seidlera ztrácí jednoho z lídrů. Ne náhodou to byl on, kdo v sezoně 2018/2019 dovedl libeňský celek k historicky prvnímu titulu v nejvyšší futsalové soutěži. Pro ročník 2019/2020 předal kapitánskou pásku svému „dvojčeti“ na palubovce Tomáši Drahovskému, který vyhrál kanadské bodování ukončené sezony, kdy v 20 zápasech nasbíral úctyhodných 72 bodů za 34 gólů a 38 asistencí. „Jumbo“, jak je Seidlerovi přezdíváno, skončil na 53 bodech (28+25) v 19 zápasech, do nichž nastoupil.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud