Rusko-americká válka v kleci! Ranař, který sejmul McGregora, se vrací | iSport.cz
Ondřej Němec
7. září 2019 • 13:25

Rusko-americká válka v kleci! Ranař, který sejmul McGregora, se vrací

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neporažený ranař z Východu znovu vstoupí do klece UFC, skoro rok poté, co z ní doslova vyskočil. Rus Chabib Nurmagomedov tehdy porazil ve čtvrtém kole nejslavnějšího MMA bijce Conora McGregora a následně přeskočil pletivo a chtěl si vyrovnat účty ještě se členy rivalova týmu. Postaral se tím o největší poprask v historii slavné americké ligy. Po dlouhé pauze přichází hříšník a skvělý bojovník znovu předvést své kvality. Večer porovná síly s Američanem Dustinem Poirierem. Přímý přenos celého galavečera můžete sledovat dnes na stanici Nova Sport 2 od 20.00.Nezastavitelný? Možná. Poté, co třicetiletý bijec z Dagestánu Chabib Nurmagomedov suverénně porazil Conora McGregora a rozšířil tím svou úctyhodnou bilanci na 27 vítězství bez porážky, už málokdo pochybuje o jeho kvalitách a mnoho lidí mluví o jeho neporazitelnosti v současné konkurenci. Připravit vládce z Východu o auru supermana se pokusí třicetiletý Američan Dustin Poirier, majitel prozatímního titulu lehké váhy, jenž je sice v roli outsidera, ale slibuje veliké překvapení.

„Když jdu do klece, snažím se soupeře vždy ukončit,“ říká Poirier. „Snažím se těm chlapům ublížit, bojuji násilně. Vždycky jsem takhle bojoval, dokonce i jako amatér.“

Pravdou je, že když americký bijec přešel z amatérů do profesionálů, velmi rychle si získal respekt sedmi výhrami v řadě a za svou kariéru se střetl s velikými jmény. Nastřádal 25 výher, jen pět porážek.

„Nikdy zatím nepřekonal Chabiba. Je neporažený v UFC, neporažený ve své profesní kariéře. Je jedním z nejlepších bojovníků na světě,“ ví o kvalitách soupeře outsider. „Jakmile byl tento duel oznámen, lidé mě odepisovali. Takový je celý můj životní příběh, jsem často považován za outsidera, underdoga… Ale každý pes má svůj den.“

Nurmagomedov je si svou pozicí favorita jistý. A souboj komentuje vždy se suverénním nadhledem. „Upřímně, byl jsem překvapen, když porazil Maxe Hollowaye. Ukázal velké srdce, skvělé dovednosti. Má velmi dobrý box. Porazil silné soupeře, ale nikdy nestál před zápasníkem jako já. A věřte, že já ho dostanu pod tlak, jaký nezažil.“

Doposud neporažený UFC bojovník Chabib Nurmagomedov
Doposud neporažený UFC bojovník Chabib Nurmagomedov

27

Tolik vítězství bez jediné porážky nasbíral ruský MMA zápasník Chabib Nurmagomedov.

MMA vladaře z Východu tipuje jako vítěze i český bojovník David Dvořák. „Zápas podle mě vyhraje Chabib na body. Oba budou skvěle připravení, ale Dustin nemá tak brutální pohyb na nohou, aby zvládl dlouho utíkat. Myslím, že to bude opravdu bitva na dvacet pět minut, moc se na to těším.“

Zajímavý bude rozhodně právě vývoj zápasu, neboť Američan vyniká hlavně kvalitami boje v postoji, Nurmagomedov je zase brilantní technik na zemi.
„Rozhodne, kdo komu vnutí svůj způsob boje. Chabib určitě bude chtít Poiriera dostat na zem. Myslím, že se mu to i podaří. Otázka je, zda ho tam udrží,“ tipuje respektovaný český trenér Daniel Barták. „Poirier má hodně zbraní, kterými může Rusovi znepříjemnit život. Ať skvělým postojem, v kterém bývá přesný a agresivní, nebo výbornou prací na zemi, kdy dokáže přebrat poraz škrcením a zápas ukončit. Tipuju, že to půjde na pět kol, po nichž se bude radovat Američan,“ dodává překvapivě Barták, který tak vidí výsledek zápasu jinak než bookmakeři.

Nurmagomedov se během předzápasových vystoupení nevyhnul otázkám na exces po souboji s drzým bouřlivákem McGregorem. Prozradil, že byl rád, jak zápas dopadl, ale vlastně mu to bylo v danou chvíli málo, proto následný výbuch, přeskočení pletiva a napadení parťáků soupeře.

„Přemýšlel jsem o tom. Když ten zápas skončil, řekl jsem si, že zbít jen jeho mi nestačí. Chtěl jsem ztrestat celý jeho tým. Nebylo to jen o tom zápase. Nikdy to neskončí, a kdybychom se někde potkali, někdo skončí v nemocnici a někdo ve vězení,“ nebral si servítky Nurmagomedov, který je také majitelem pásu šampiona. Dnes večer se rozhodně, kdo je tím hlavním a jediným králem lehké váhy. 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud