Nejhorší ukončení v UFC!? Sudí selhal, vítěz ukázal fanouškům prostředníčky | iSport.cz
Marek Stodůlka
1. března 2020 • 08:28

Nejhorší ukončení v UFC!? Sudí selhal, vítěz ukázal fanouškům prostředníčky

TOP VIDEA
TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
Likvidace Žiliny? Je to zamotané, klub může pokračovat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zápas s nečekaným „hrdinou“. V duelu Iona Cutelaby s Magomedem Ankalaevem na turnaji UFC Fight Night 169 v Norfolku na sebe veškerou pozornost strhl rozhodčí Kevin MacDonald. Po osmatřiceti sekundách totiž střet odmával ve prospěch ruského bojovníka. Cutelaba byl v té době ale naprosto v pořádku, okamžitě začal protestovat. Nespokojenost neskrývali ani diváci, kteří Ankalaeva při vyhlášení vypískali, ten jim na oplátku ukázal zdvižené prostředníčky.I mistr tesař se někdy utne. Rozhodčí Kevin MacDonald ale udělal přešlap, o kterém se bude mluvit ještě dlouho. Zápas Iona Cutelaby z Moldavska a Rusa Magomeda Ankalaeva ukončil mnohem dřív, než situace žádala.

Poražený Cutelaba byl možná otřesený. Spíše se mu však nevyplatila taktika, při které předstíral, že se drží na nohou s velkými obtížemi, aby si soupeř naběhl na tvrdý úder. Sudí totiž zápas odmával, přestože šestadvacetiletý rodák z Kišiněva vyvíjel inteligentní obranu a kontroval.

Na sociálních sítích se strhla vlna negativních komentářů, že šlo o nejhorší ukončení v historii MMA. „Trefil jsem ho a byl otřesený. Věřím, že ukončení bylo v pořádku. On si na něco stěžoval, ale nevím proč,“ pronesl po zápase Ankalaev.

S tím však nesouhlasili nejen fanoušci na internetu, ale také v hale, kteří to dali najevo hlasitým bučením a pískáním. Rus si tak výhru příliš neužil a ještě v oktagonu zdvihl směrem k obecenstvu oba prostředníčky. Stejný scénář se pak několikrát opakoval, když kráčel z klece zpátky do šatny. „Někteří možná bučeli na rozhodčího, někteří na UFC, někteří na mě. Nevím. Vzal jsem si to osobně,“ dodal Ankalaev s ironickým úsměvem.

Rus si tak výhru příliš neužil a ještě v oktagonu zdvihl směrem k obecenstvu oba prostředníčky. Stejný scénář se pak několikrát opakoval, když kráčel z klece zpátky do šatny.
Rus si tak výhru příliš neužil a ještě v oktagonu zdvihl směrem k  obecenstvu oba prostředníčky. Stejný scénář se pak několikrát opakoval, když kráčel z klece zpátky do šatny.

 

 
Články odjinud


Články odjinud