Souboj Peštových katů! V UFC se střetnou Lewis a Olejnik | iSport.cz
Marek Stodůlka
8. srpna 2020 • 18:45

Souboj Peštových katů! V UFC se střetnou Lewis a Olejnik

Autor: Marek Stodůlka, ON
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
Sparta - Zlín: Penalta pro domácí! Procházka nešťastně zavadil o Krejčího, zasáhl VAR
VŠECHNA VIDEA ZDE

Téměř žádný víkend se poslední dobou neobejde bez akce pořádané UFC. Výjimku nedělá nejslavnější MMA organizace ani dnes. Galavečer UFC Fight Night 174 v Las Vegas proti sobě svede Američana Derricka Lewise a Alekseie Olejnika z Ruska. „Pokud si Olejnik pohlídá Lewisovu pravačku, myslím, že zápas ukončí na submisi. Když se však nechá čistě trefit, nejspíš to neustojí,“ tipuje Viktor Pešta, který s oběma v minulosti prohrál. Turnaj vysílá stanice Nova Sport 2 od 03.00.Přijde rychlý knokaut „černé bestie“, nebo šedesáté vítězství specialisty v boji na zemi? Derrick Lewis a Aleksei Olejnik obstarají finále galavečera UFC Fight Night 174 v Las Vegas. Oba těžkotonážníci mají mimo hromady zkušeností společnou ještě jednu věc. Porazili Viktora Peštu. Ruský veterán uškrtil českého bijce ze spodní pozice a Američan jej pro změnu knokautoval v úvodu třetího kola. Přestože je právě Lewis favoritem i dnes, Pešta to vidí jinak.

„Zápasy Derricka Lewise jsou vždy velmi nevyzpytatelné a je těžké odhadovat, jak dopadnou,“ prozrazuje druhý Čech v UFC. „Osobně bych se ale přikláněl spíše k Olejnikovi. Lewisova obrana proti strhům není nijak silná a Olejnik je na zemi extrémně nebezpečný,“ predikuje Pešta.

O přednostech moskevského rodáka není třeba dlouze diskutovat. Třiačtyřicetiletý veterán zaznamenal v kariéře už 59 vítězství, 46 z nich si připsal právě díky škrcení či pákám. „Pokud si pohlídá Lewisovu pravačku, myslím, že zápas ukončí na submisi. Když se však nechá čistě trefit, nejspíš to neustojí, ale tipuju výhru Olejnika,“ pokračuje Pešta v hodnocení souboje.

Aleksei Olejnik má před sebou velkou výzvu
Aleksei Olejnik má před sebou velkou výzvu

Třicetiletý Čech se s Lewisem utkal v říjnu roku 2015, šlo o jeho třetí duel v UFC. Přestože dvě kola předváděl dobrý výkon, na začátku třetího jej Američan po salvě úderů ukončil. „Zápas s Lewisem byl rozhodně těžší než s Olejnikem. Sáhl jsem si na dno sil a na konci jsem byl úplně vysílený,“ vzpomíná rodák z Prahy. „Ta prohra mě taky mrzí o něco víc. Mám pocit, že kdybych zápasil chytřeji, měl jsem na to ho porazit.“

Peštovi přemožitelé uspěli v posledních dvou bitvách, v jejich vzájemném měření sil tak půjde o to, kdo si připíše třetí vítězství v řadě a přiblíží se nejvyšším příčkám těžké váhy. Pás divize bude v sázce příští týden, kdy se utkají šampion Stipe Miocic s Danielem Cormierem. Ještě předtím by však chtěli pořadím zamíchat právě aktéři dnešního hlavního střetu. Lewis momentálně pobývá na čtvrtém místě žebříčku, Olejnik je desátý.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud