UFC 175: Rakic přemohl Smitha. Podle trenéra se s Procházkou ale neutká | iSport.cz
30. srpna 2020 • 12:02

UFC 175: Rakic přemohl Smitha. Podle trenéra se s Procházkou ale neutká

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jiřímu Procházkovi nejspíš odpadl další případný soupeř. Hlavní souboj galavečera UFC Fight Night 175 totiž ovládl Rakušan Aleksandar Rakic, když Anthonyho Smitha porazil na body. Američan tak po druhé prohře v řadě dál padá žebříčkem polotěžké divize. „Ukázal jsem celému světu, že nejsem pouze nebezpečný postojář. Umím také zápasit a dominovat na zemi,“ chválil vlastní výkon osmadvacetiletý vítěz.Očekávaný výsledek s neočekávaným průběhem. Aleksandar Rakic potvrdil v duelu s Anthonym Smithem pozici favorita, málokdo však čekal, že zápas ukontroluje na zemi. Osmička polotěžké divize totiž platí za obávaného postojáře s tvrdými údery. „Odteď mě všichni musí brát vážně, protože patřím do top pětky,“ komentoval po výhře Rakic své postavení.

Hned ze startu bitvy se vytáhlý Rakušan se srbskými kořeny prezentoval skvělými kopy na lýtko soupeře. Po několika takových šel již ve druhé minutě střetu Smith k zemi a vypadalo to, že hlavní zápas večera bude rychle ukončen. „Smithovi už se po těch kopech moc nechtělo, o čemž svědčí i převaha Rakice na zemi, kde měl 100% kontrolu. Byl rychlostně a silově jinde než Smith,“ ohodnotil střet Martin Karaivanov, trenér Jiřího Procházky.

Aleksandar Rakic porazil v rámci UFC 175 Anthonyho Smitha na body
Aleksandar Rakic porazil v rámci UFC 175 Anthonyho Smitha na body

Američan se sice vzpamatoval a na chvíli se dokonce protivníkovi dostal do zad, odkud hrozil škrcením, většinu kola však strávil na podlaze, a tak si jej u bodových rozhodčí připsal Rakic.

Druhá i poslední pětiminutovka měla velmi podobný průběh, když se tak vyhlašoval výsledek, nikoho nepřekvapilo, že ruku zvedli právě rodákovi z Vídně. „Víte, co bude následovat? Další na řadě je titul,“ hlásal pak v pozápasovém rozhovoru.

Těchto slov si všiml i Karaivanov „Pokud se dostane Rakic před Jiřího, nemyslím si, že by s námi chtěl jít. Řekl jasně - chce titul tou nejkratší cestou,“ nechal se slyšet kouč české jedničky.

„Čeká nás ještě zápas Glover Teixeira – Thiago Santos a jako pravděpodobnější se jeví zápas Jiří vs. jeden z těchto dvou,“ dodal trenér českého samuraje.

SCORECARD: SMITH VS. RAKICSCORECARD: SMITH VS. RAKICFoto UFC

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud