8. května 2022 • 13:00

UFC 274: Chandler poslal kopem Fergusona do bezvědomí a vyzval McGregora

Autor: David Vachalec, jng
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Hradec Králové - Plzeň: Pilař 1:2! Nejdřív slavil, pak se omlouval mateřskému klubu
SESTŘIH: Baník - Zlín 3:1. Pohodlný duel pro favorita, první Vrbova výhra v Ostravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na turnaji UFC 274 se objevil kandidát na knockout roku, Michael Chandler předním kopem na bradu poslal Tonyho Fergusona do bezvědomí. Bývalý šampion Charles Oliveira po ztrátě titulu na váze dokázal, že je stále nezpochybnitelným králem lehké váhy, ve Phoenixu v Arizoně uškrtil Justina Gaethjeho v prvním kole. Carla Esparzaová je novou šampionkou pérové váhy, titul získala bodovým rozhodnutím v jednom z nejnudnějších zápasů vůbec.Hlavnímu zápasu celého večera předcházel nepříjemný problém na straně bývalého šampiona Charlese Oliveiry, kterému se ani na druhý pokus nepodařilo navážit požadovaný limit a proto mu byl dle pravidel UFC pás odebrán. I přes veškeré potíže Brazilec suverénně prokázal, že je nezpochybnitelným králem lehké váhy.

Za necelé kolo Oliveira přinutil Justina Gaethjeho odklepat. Navzdory vítězství oficiálně přišel o titul a získat ho mohl pouze Gaethje. Ztráta postu šampiona na váze je mizerný způsob, jak o něj přijít, ale nezdá se, že Brazilec bude bez pásu dlouho.

„Mám zprávu pro všechny v divizi. Jsem problém pro celou váhovku! Podívejte se na tento tým, na mě. Jsem osvícený, jsem šampion. Tohle je můj titul a měl bych ho tu mít!” vzkázal Oliveira konkurentům.

Velké finále ukončil submisí v prvním kole, kdy zezadu čistě chytil krk a škrtil Justina do odklepání. Arizonský rodák několikrát trefil, ale Oliveira měl daleko lepší pohyb a tvrdší údery. Rozdíl mezi Oliveirou a zbytkem divize se dál prohlubuje a Brazilci se rychle podařilo zahladit veškeré pochybnosti, že Gaethje je na stejné úrovni jako on.

Po dominantním vítězství bude Oliveira v následujícím zápase bojovat o znovuzískání svého pásu, což se s největší pravděpodobností odehraje proti Islámu Machačevovi. Oliveira povolal i známého Conora McGregora, který je také potenciálním soupeřem, ale o slavného Ira si v rozhovoru řekl i Michael Chandler, se kterým dává zápas větší smysl.

„Poslouchejte, jsem připravený se vrátit. Na světě neexistuje jediný MMA fanoušek, který by nechtěl vidět mou odvetu s šampionem Oliveirou nebo šampionem Gaethjem, rematch nejlepšího zápasu 2021 na 5 kol o titul UFC," oznámil na tiskové konferenci Chandler. „A jestli budou mít Dana White a Hunter Cambell krátký výpadek a dají titulák někomu jinému, tak mám na mysli jednoho chlápka. Conore McGregore, musíš se vrátit a s někým bojovat. Já jsem ta nejzábavnější lehká váha na světě. Ale chci zvýšit sázky, chci tě největšího a nejlepšího, ty a já ve welteru!"

Těmito slovy vyzýval elitu organizace Chandler po doručení jednoho z nejúžasnějších knockoutů všech dob ve svém souboji proti Tonymu Fergusonovi. Jeho přední kop na bradu poslal Američana přímo k zemi. Celá aréna v Phoenixu byla na nohou a v ruchu tleskala, mezitím co Ferguson ležel s otevřenýma očima na podlaze oktagonu.

Chandler odolal rychlému přívalu dobře mířených ran od Fergusona, které otevřely první kolo celého zápasu. Soupeř ho několikrát tvrdě trefil a Chandler se pomalu, ale jistě dostával do potíží. Poté, co zjistil, že je Ferguson v postoji nebezpečný, rozhodl se vzít zápas na zem.

Osudný moment přišel na začátku třetího kola, kdy po 15 vteřinách krajan vyslal již výše zmíněný dokonalý kop a celé klání ukončil. Ferguson prohrál počtvrté v řadě. Vzhledem k tomu, že v žebříčku lehké váhy stále jen klesá, je jeho budoucnost v organizaci čím dál více nejistá. Chandler je po dvou skvělých knockoutech v řadě blíže titulovému zápasu. Souboj proti McGregorovi by byl jistě velkým tahákem a vítěz by mohl potenciálně bojovat o titul.

Po nezapomenutelném kopu do tváře Fergusona přišel jeden z nejméně atraktivních titulových zápasů v historii UFC. Rose Namajunasová přišla o pás šampionky slámové váhy proti Carle Esparzaová bodovým rozhodnutím. Zatímco Kalifornská rodačka alespoň tlačila aktivním grapplingem, Namajunasová se do zápasu nezapojovala a prakticky 25 minut neútočila.

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud