5. června 2022 • 13:26

Ruská dominance! Volkov vyhrál po technickém knockoutu. Bonusy pro nováčky

Autor: David Vachalec
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Česko 4:3pp. Skvělý návrat, rozhodl ale střelec Cozens
Kanadská párty před Čechy, Vrána je potkal v centru: Jak přejetí vlakem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Alexander Volkov si v noci na neděli připsal důležité vítězství technickým knockoutem v hlavním duelu večera turnaje UFC Fight Night. V Las Vegas připsal Jairzinhovi Rozenstruikovi druhou prohru v řadě. Souboj ukončil rozhodčí v polovině prvního kola, když surinamský bojovník přestával aktivně bránit ruský tlak. Bonusy za výkon večera posbírali nováčci.Alexander Volkov je zpět na vítězné vlně, celý turnaj UFC Fight Night 207 uzavřel rychlým ukončením.

Rus na 7. místě v žebříčku těžké váhy UFC získal rychlé vítězství TKO při svém návratu do oktagonu v hale APEX v Las Vegas. Volkov porazil Jairzinha Rozenstruika poté, co rozhodčí Herb Dean ukončil zápas v čase 2:12 1. kola. Rozenstruik byl stále na nohou v době ukončení duelu, ale viditelně zraněn.

Oba bojovníci na nic nečekali a úvodních sekundách souboje přišla první výměna kopů na stehno. Volkov si po první minutě našel cestu k ukončení soupeře přesnými údery a kopy z dálky, zatímco Rozenstruik se jen trpělivě kryl při hledání příležitosti zaútočit. Když k plánovanému útoku došlo, tvrdě za to zaplatil.

K zastavení zápasu došlo poté, co Volkov bránil divokou kombinaci Rozenstruika. Ruský stíhač zůstal v pozoru a i přes příval tvrdých úderů obnovil svou pozici a trefil ostrou, rovnou pravou Rozenstruika do čelisti. Od toho momentu „Bigi Boy“ zakolísal a Volkov pokračoval v náporu na soupeře. Dokonce vystřelil Rozenstruikův chránič z úst, než byl duel ukončen rozhodčím.

„Jsem prostě šťastný, že jsem vyhrál. Teď čekám na další souboj. Na kohokoli. Jsem připraven na jakoukoliv výzvu, na cokoliv,“ řekl Volkov v pozápasovém  rozhovoru. „Vím, že nemá dobrou obranu, když je zády ke kleci. Viděl jsem, jak šel do klece a šel jsem dopředu pro knockout. Byl to dobrý souboj.“

Bývalý šampion Bellatoru a M-1 v těžké váze, si dnes v noci polepšil na skóre 35-10 a připsal si své první ukončení v prvním kole ze všech třinácti zápasů v UFC během šesti let. 

Lucas Almeida plánoval udělat dojem během svého debutového klání v UFC proti Michaelu Trizanovi v pérové váze, což se mu taky povedlo, odnesl si bonus padesát tisíc dolarů za výkon večera.

Během druhého kola došlo k velmi krvavé výměně háků. V poslední minutě zápas zastavil rozhodčí poté, co Almeida neúnavně pokračoval v bití Trizana.

Velmi dobrý způsob, jak začít svou kariéru v UFC.

Karine Silva má na kontě 15 vítězství, všechny z nich ukončené před limitem. Tuto statistiku si zachovala nedotčenou ve velkém stylu i po boji s krajankou Polianou Botelho. Silva předvedla po druhé v historii ženské ligy UFC takzvaný D'Arce choke (technika škrcení z Brazilského Jiu Jitsu) v prvním kole.

Je těžké si představit dokonalejší debut pro Brazilku, která si v poslední sezóně Dana White’s Contender Series vybojovala vstupenku do UFC.

„Štěstí a hrdost mě právě teď naplňují,“ řekla v zákulisí. „Miluji to.“

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud