19. února 2018 • 01:39

Neskutečná Pudilová! V UFC opět dominovala, vyhrála na body

Autor:
TOP VIDEA
Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně
Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Svou zatím nejtěžší zkoušku v prestižní MMA organizaci světa zvládla česká bojovnice na jedničku. Lucie Pudilová ve svém třetím v UFC zvládla v texaském Austinu porazit třináctou nejlepší bojovnici světa v bantamové váze, nad Kanaďankou Sarah Morasovou vyhrála na body. „Jsem neskutečně šťastná,“ hlesla v pozápasovém rozhovoru se slzami v očích.Českou MMA bojovnici čekala zatím nejtěžší soupeřka kariéry. Už před zápasem se Pudilová rozhodla jít proti Morasové sebevědomě, což předvedla už na oficiálním vážení, kde se jí podařilo soupeřku vyprovokovat. A sebevědomě vstoupila i do jejich vzájemného zápasu.

Ač začátek prvního kola nevypadal pro českou bojovnici zrovna růžově, zvládla se z něj oklepat a zaúřadovat. Hned na úvod se totiž Morasové podařil takedown, většinu času pak vládla ve výhodné pozici, odkud Pudilovou trefovala lokty do hlavy.

České bojovnici 72 vteřin před koncem prvního kola trochu pomohl rozhodčí, který se kvůli nečinnosti obou bojovnic, rozhodl vrátit zápas do postoje. A v tu chvíli začala show v podání české bojovnice. Okamžitě se na Morasovou vrhla, zadním direktem ji navíc poslala k zemi, kde přidala několik tvrdých ran lokty.

Do druhého kola šla kanadská zápasnice už značně unavená, kdežto na Pudilové byla dobrá fyzička znát. A to zřejmě zápas rozhodlo. Příbramské rodačce se znovu podařilo úderem poslat soupeřku k zemi, všem pokusům o takedown se úspěšně ubránila a soupeřku trefila celkem šestadvacetkrát.

Do třetího kola zápasu vstoupila trochu aktivněji Morasová, které se podařilo dostat soupeřku znovu na zem, tam už ovšem nezvládla pořádně útočit, a tak si otěže s chutí Pudilová převzala. Pro porovnání, ve třetím kole inkasovala Pudilová jen dvanáct přesných ran, sama se trefil ve čtyřiceti dvou případech.

Ani její třetí zápas v UFC neukončila před limitem, a tak vítězku znovu museli určit rozhodčí. Ty v poměru 29-28, 29-28 a 29-27 rozhodli ve prospěch české zápasnice a jak poznamenal moderátor večera, zvládla předvést pořádnou válku, která fanoušky zvedla ze židle a ti české bojovnici fandili ve stoje. "Je to neuvěřitelný... Jsem prostě šťastná," hledala usměvavá Pudilová po zápase těžce slova. 

"Sarah mě překvapila fyzičkou, nepřekvapila mě ale tou svou prací na zemi. V prvním kole jsem ji chtěla dostat nějakou pákou, ale to mi nevyšlo. Rozhodla jsem se tedy přejít raději do postoje," vracela se v pozápasovém rozhovoru Pudilová. A nezapomněla ani poděkovat fanouškům. "Byli fantastičtí. Jsem nadšená, že jsem mohla zápasit před nimi tady v Austinu."

Lucie Pudilová si v UFC poradila i se Sarah Morasovou
Lucie Pudilová si v UFC poradila i se Sarah Morasovou

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze