Marián Šustr
2. června 2023 • 17:15

Vypnul Peštu, teď ho čeká trest za doping. Hrozba i pro další šampiony

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Teplice - Slavia 0:0. Trápení v útoku. Chytilův gól odvolán, Mandous lapil penaltu
Teplice - Slavia: Chytil procpal neposedný balon do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velké problémy v americké lize. Deset bojovníků PFL bylo obviněno z podvodu. Dopingovým hříšníkem je i šampion minulé sezony Rob Wilkinson, který před rokem přejel českého veterána Viktora Peštu. Už po prvním turnaji letošní sezony padlo obvinění na polovinu polotěžké divize včetně veterána UFC, Thiaga Santose. Vedení muselo na poslední chvíli shánět náhradu, což se na kvalitě dost podepsalo.Po poslední vlně testování přišlo PFL o několik favoritů na vítěze letošní sezony. Trest čeká hned dva šampiony - Roba Wilkinsona a Bruna Cappelozzu, kterého můžeme znát z divokého zápasu s Jiřím Procházkou. Dopingovým testem neprošel ani bývalý titulový vyzyvatel z UFC Thiago Santos. Tomu ani podvod nepomohl k vítězství v jeho premiéře.

Australan Wilkinson táhne od prohry s Israelem Adesanyou šňůru sedmi výher v řadě a v druhé největší americké organizaci zatím nenašel sobě rovného. Je však otázkou, jak dlouho svým výkonům pomáhá zakázanými látkami. Celá kauza hází špatné světlo na jeho výkony z minulého roku, během kterého ukončil všechny čtyři své soupeře včetně Viktora Pešty a získal světový titul.

Šampion poslední sezony zatím čeká na finální podobu trestu. Délka suspendace a výše pokuty se většinou odvíjí od počtu dopingových přečinů. V případě australského bojovníka se jedná o první pozitivní nález, takže by mohl být mimo hru „jen“ šest měsíců. 

Na prvním turnaji letošního ročníku měl ligový debut známý polský bijec Krzysztof Jotko. Nevadská sportovní komise Polákovi udělila půlroční stopku, za použití látky ovlivňující hladiny testosteronu. Jediné, co může Jotkovo svědomí ulevit, je fakt, že měl pozitivní nález i jeho protivník Will Fleury.

Vedení PFL stálo před nelehkým úkolem, sehnat do příštího turnaje, který se odehraje už 8. června, náhradu za suspendované bojovníky. Zápas na poslední chvíli vzal třeba Andrew Sanchez, bývalý soupeř Makhmuda Muradova.

Vedení organizace nakonec všechny postižené divize úspěšně doplnilo, ale nově příchozí bijci zkrátka nejsou na výkonnostní úrovni ani Wilkinsona, Santose nebo Jotka a mohou se tak jen snažit o velké překvapení.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud